10. 2. 2017 | Vojtěch Martinek

Teď, nebo nikdy! Kališníci musí na ledě Benátek uspět

Litoměřičtí hokejisté sice po středeční nájezdové porážce s Mostem už nemají svůj osud plně ve svých rukou, nicméně nic ještě není úplně ztraceno. Aby si Stadion udržel naději na postup do předkola play-off, musí tuto sobotu naplno bodovat v Benátkách nad Jizerou. Jednoduché to rozhodně mít nebude – Středočeši totiž mají díky reprezentační pauze stejně vyztuženou sestavu, jako měl Most. Dokáží kališníci vyrabovat benátecký zimní stadion? Úvodní buly je na programu v 17:00.

Údaje před

• Benátky - České Budějovice 0:2
  • Benátky - Přerov 3:2
  • Prostějov - Benátky 3:2
  • Ústí nad Labem - Benátky 0:1pp.
  • Benátky - Frýdek-Místek 3:2pp.

Benátkám k pojištění předkola chybí jen bod

Na ploše malého, chladného zimního stadionu ve středočeských Benátkách se pravděpodobně bude po roční pauze znovu hrát play-off. Svěřenci zkušeného hlavního kouče Jiřího Čelanského jsou aktuálně se sedmdesáti body na deváté příčce prvoligové tabulky, od přímého postupu do čtvrtfinále jim chybí celkem pět bodů. Stejný počet je ale dělí od jedenáctého místa a jelikož do konce základní části zbývají jen dvě kola, k definitivnímu vyhnutí se bojům o záchranu jim v sobotu proti Litoměřicím stačí získat jeden bod.

Benátky v minulém kole na své půdě přivítaly první Motor, kterému čelily i s několika posilami z partnerského Liberce. Na úvodní gól se čekalo až do sedmnácté minuty, kdy domácího Halásze prostřelil Miloslav Čermák. Odpovědi ze strany Středočechů se ale 403 přítomných diváků nedočkalo – místo toho jen tři minuty před koncem potvrdil těsnou výhru Budějovic střelou do prázdné branky Tomáš Nouza.

Stadion letos na Benátky našel recept jen jednou

Ze tří dosud odehraných vzájemných zápasů skončil jen jediný výhrou kališníků, a to hned ten první. V něm Stadion doma uspěl 3:1. Pak ale přišly porážky 1:2 po prodloužení a naposledy 2:3, přičemž v tom posledním duelu Litoměřice hosty přestřílely v poměru 33:14. Díky výbornému výkonu Tomáše Halásze, který tehdy prožíval svůj debut v brance Pojizeřanů, si ale z Kalich Areny odvezli body Benátečtí.

4. 1. 2017, 38. kolo: HC Stadion Litoměřice - HC Benátky nad Jizerou 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Pilař (Procházka), 29. Barák (Miškář, Kalla) – 17. Víšek (Mikyska, Dlouhý), 24. Prokeš (Mikliš), 49. Mikyska.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 33:14.

Branku střeží Halász, útok táhne Mikyska. Nastoupí Lakatoš?

Pětatřicet zápasů, devětadvacet bodů. Taková je letošní bilance Josefa Mikysky (na fotce) ve WSM Lize. Jako bonus ještě stihl dvaadvacetiletý forvard odehrát téměř tři desítky utkání v Extralize, ve kterých se ale příliš bodově neprosadil. Druhým nejproduktivnějším hráčem Benátek je Jan Víšek s šestadvaceti body, dvacet bodů pasuje Jana Plodka na příčku třetí.

V minulém utkání nastoupil za Benátky i talentovaný útočník Dominik Lakatoš. Byl to celkem jeho šestý start za Středočechy v této sezóně, momentálně má na kontě celkem šest bodů. Mladý forvard by mohl litoměřické obraně pořádně zatopit a jeho účast v sobotním zápase se rozhodně vyloučit nedá.

Od příchodu do týmu začátkem ledna je stálicí v benátecké brance Tomáš Halász, který zatím nastoupil k jedenácti duelům. Jeho průměrná úspěšnost činí 92,20%.

Sestava Benátek v posledním kole: Halász – Pyrochta, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, V. Kočí – Ordoš, Plodek, D. Špaček – A. Dlouhý, J. Mikyska, Víšek – Černoch, Lakatoš, Prokeš – Hrníčko, Janele, Bittner.