20. 10. 2017 | Denisa Zunová, Vít Trubička

Stadion se vydá do Kadaně, připíše si další body?

Po domácí prohře v prodloužení s Prostějovem se Stadion vydá k utkání do Kadaně. Kadaňským Trhačům se příliš nevede, v tabulce zaujímají poslední pozici pouze s jednou domácí výhrou. Hráči z Kadaně mají jednoznačně Litoměřicím co vracet, neboť v prvním duelu, hraném v Litoměřicích, vyhráli Kališníci 6:3. Úvodní buly padne v 17:00. Utkání můžete sledovat buď přímo v Kadani, nebo přes tvcom.cz

Údaje před

Milan Klouček - 87,92%
Patrik Rybár - 94,29%
Martin Michajlov - 93,75%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Kadaně

• Přerov - Kadaň 2:1
  • Kadaň - Kladno 2:3
  • Kadaň - Karlovy Vary 3:5
  • Ústí n. L. - Kadaň 9:2
  • Kadaň - Třebíč 3:2

Trhači stále lapají po dechu

Kadaň do letošní sezóny nevstoupila úplně dobře. Na kontě mají Trhači pouze dvě výhry. První z Benátek nad Jizerou, kde zvítězili 5:3, o dva zápasy později i premiérovou domácí výhru s Třebíčí 3:2. Ze zbylých třinácti zápasu nezískali Trhači ani bod, ačkoliv v některých z nich bojovali až do posledního dechu. Často totiž prohráli pouze o jedinou branku. Předchozí utkání odehráli Trhači v Přerově a domů si opět přivezli prohru pouze o jeden jediný gól, čímž si připsali čtvrtou prohru v řadě. Za kadaňské se prosadil ve 26. minutě Martin Šťovíček, který odehrál teprve druhý zápas po zranění.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Změny v kádru Kadaně

Nepříliš povedená sezóna vedla u Trhačů k několika změnám kádru, dokonce i na trenérském postu. Dvojici Robert Kaše a Kamil Koláček vystřídal Jiří Čelanský, který již v Kadani jako trenér dvakrát působil. Kaše s Koláčkem působili u Trhačů pouze od začátku sezóny, kdy nahradili Jaroslava Becka. Čelanský si vybral jako svého asistenta Miroslava Buchala, se kterým už působil v Kadani dříve.

Do kádru Kadaně se vrátil nejproduktivnější hráč loňského ročníku Jaroslav Kůs. Z pražské Sparty přišel na hostování Ondřej Procházka, který působil v loňské sezóně právě v kádru Litoměřic. Na střídavé starty přišel z Litvínova Jan Dufek. Trhače naopak opustil František Wágner, který odešel na vlastní žádost do třetí německé ligy.

Autor fotografie: Karel Dvořáček (sportyusti.cz)

Ofenzivu táhnou Hejcman, Rob a Trefný, v brance se střídají Dvořák a Lukeš

Nejproduktivnějším hráčem je Luboš Rob. Předsezónní posila z českobudějovického Motoru třikrát skóroval a šestkrát asistoval. O pozici nejlepšího nahrávače se dělí s Jakubem Trefným, ten má ale o jednu gólovou trefu méně. Nejlepším střelcem Kadaně je Darek Hejcman, díky jeho čtyřem vstřeleným brankách, k nimž přidal čtyři gólové nahrávky.

Osm zápasů v Trhačském dresu odchytal Tadeáš Dvořák, jeho úspěšnost je v nich rovna 88,70%. O jeden zápas méně má na svém kontě Štěpán Lukeš, úspěšnost v nich má však o více než 4% nižší. Je vyčíslena 84,19%. Jedinkrát se ve svatyni Trhačů objevil Michal Danylec. Při svém startu si zajistil úspěšnost 71,43%.

Autor fotografie: Dalibor Kachlík (skkadan.cz)

Předchozí vzájemný zápas

3. kolo 16.09.2017: HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň 6:3

Branky a nahrávky: 3. Komárek (Pavlas), 28. Chalupa (Kantner, Smetana), 33. Chalupa (Jandus), 41. Veselý (Pavlas, Bílek), 47. Šimeček (Doudera), 55. Veselý (Bílek) – 20. Černý (Hejcman), 45. Trefný (Hejcman, Chrpa), 57. Kadeřávek (Rob).

Sestava Stadionu: Klouček – Pavlas, Jeřábek, Smetana, Doudera, Strejček, Jandus – Pilař, Veselý, Bílek – Chalupa, Helt, Kantner – Jirásek, Šimeček, Stříbrný – Hanták, Komárek, Havelka.

Sestava Kadaně: Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Trefný, L. Chalupa, Kadeřávek, Szathmáry, R. Černý, Blaha – Tůma, Hejcman, Wágner – J. Müller, Rob, Chrpa – Kohút, Rindoš, Adámek – Ringler, Tupý, Macháček.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová