23. 10. 2009 | Michal Sabó

Stadion míří za odvetou na led Sokolova

První odvetné utkání se v letošní sezóně odehraje na ledě Sokolova. Litoměřičtí mají svému soupeři co vracet poté, co v úvodním nevydařeném utkání na svém ledě podlehli 8:6. Na západě Čech se v sestavě Litoměřic představí i nová posila Kurt Kauschitz. Jak si povede společně se zbytkem mužstva bude jasné v sobotu 24.10. od 17:00.

Po minulém kole, kdy utkání zůstalo nedohráno, se očekává, že tentokrát již Litoměřičtí opět uspějí. Půjde o odvetu za úvodní zápas letošního ročníku, ze kterého odešly Litoměřice bodově na prázdno. Stadion podlehl v divokém utkání Západočechům 8:6 zejména po vlastních chybách, což budou chtít hráči tentokrát jistě napravit. Měli by si tak odvést plný počet bodů ze soupeřova ledu, které se v současnosti velmi hodí vzhledem k tomu, že na kontě Litoměřic je stále ještě o jedno utkání méně. Zda-li k výhře přispěje i nově příchozí Kurt Kauschitz po svém angažmá v Salcburku je však stále otázkou.

Západočechům bylo naopak dopřáno minulé utkání dohrát do úspěšného konce. Porazili totiž Most na jeho ledě těsně 3:2 a předstihli tak svého příštího soupeře o jednu příčku. Ve svém azylu v Karlových Varech by měli být připraveni všichni aktéři posledního setkání na lovosickém ledě. Starosti Litoměřické obraně budou dělat Dobřemysl, Sláma, Setikovský i Soukup, kteří velkou měrou přispívají k solidním letošním výkonům svého mužstva.

Kdo získá drahocenné body na cestě do horních pater letošní vzácně vyrovnané tabulky skupiny Západ? Jak si povede stejně vyrovnaný útok Litoměřic doplněný o nově příchozího Kauschitze proti výše zmíněné ofenzivní sestavě Západočechů? Odpovědi na tyto otázky budou známy 24.10. od 17:00.