5. 8. 2013 | Alexandr Stys

Stadion čeká další utkání, tentokrát venku proti Benátkám nad Jizerou

Další přípravné utkání čeká na litoměřický tým v úterý 6. srpna u řeky Jizery. Kališníci si poprvé zahrají na ledě soupeře a budou chtít potvrdit skvělý výkon, který podali v minulém utkání proti Ústeckým Lvům. Benátky mají za sebou již dva zápasy proti kazašskému celku Torpedo Kazzinc s bilanci jedné porážky a jedné výhry. Utkání se hraje od 18:00 ve Svijanské aréně.

Změny v sestavě soupeře

Tým Benátek prošel lehkou obměnou kádru. Hlavního trenéra Vladimíra Čermáka nahradil Filip Pešán, dlouholetý asistent trenéra v extraligovém Liberci. Antonín Nečas a Vladimír Čermák zůstávají nadále asistenty. Útočné řady opustil Lukáš Král, nejlepší nahrávač minulé sezóny a tahoun benáteckého týmu. Defenzívu oslabil odchod Jana Jaroměřského, který se upsal Kohoutům z Olomouce. Liberecký odchovanec strávil v týmu dvě sezóny a patřil mezi nejproduktivnější obránce. Odešli rovněž Tomáš Mrkvička a Aleš Vála. Opačným směrem, tedy do Benátek, zamířili na hostování obránci z Liberce Adam Jandejsek, Václav Lacek a Tomáš Čechura.

V brankovišti Benátek již také neuvidíme Tomáše Vošvrdu. Po vypršení smlouvy v Liberci třiadvacetiletý gólman zamířil do přípravného kempu olomouckých Kohoutů, kde se usadil nastálo. Benátky tedy musí spoléhat na dvojici Blažíček-Stejskal, třetím brankářem je Jakub Jelínek.

Benátky zůstávají farmou Libereckých Tygrů

Loňská sezóna nepatřila pro obě mužstva k příliš vydařeným. Benátkám na poslední chvíli utekl postup do vyřazovacích bojů playoff a Bílí Tygři museli čelit baráži o udržení v nejvyšší soutěži. Liberci se nakonec podařilo v extralize udržet, a tak v květnu došlo k prodloužení smlouvy o vzájemné spolupráci mezi oběma kluby. Benátky jsou tedy nadále libereckou farmou. V týmu se budou rozehrávat mladí Bílí Tygři, kteří budou sbírat zkušenosti z mužského hokeje.

Úvodní dvojzápas proti Torpedo Kazzinc

Benátky již stihly v přípravě sehrát dvě utkání proti kazašskému celku Torpedo Kazzinc. První střetnutí přineslo pro Středočechy porážku 0:4. Torpedo o své výhře rozhodlo již v první třetině, kdy po gólech Kačulina, Ogorodnikova, Šina a Troščinského musel Jelínek přenechat místo v brance Stejskalovi. Benátečtí naopak recept na brankáře Pološkova a Jankova nenašli.

Odveta už však patřila domácímu týmu, Benátky vyhrály 3:1 a oplatily soupeři porážku. Torpedo sice šlo do vedení od páté minuty do vedení po brance Voljankina, ale Říha o dvě minuty později dokázal srovnat. Zápas dále patřil pouze Benátkám, které svojí převahu potvrdily dvěma brankami Miškovského a Bulíře ve třetí třetině, čímž rozhodly o své výhře.