12. 2. 2017 | Vít Trubička

Rozloučí se kališníci se základní částí WSM Ligy vítězně?

Po sobotní prohře v Benátkách nad Jizerou nemají kališníci ani teoretickou šanci na postup do play-off. Momentálně mají ze všech týmů bojujících o udržení největší šanci na záchranu a k jistotě účasti v příštím ročníku stačí Litoměřicím pouhé dva body. Hosté z Kadaně mají poněkud horší bilanci, avšak na poslední Most mají stále dostatečně velký náskok. Zda získají kališníci potřebné dva body již v pondělí večer se dozvíme v 18:00.

Trhači se budou prokousávat k záchraně

Farma Pirátů Chomutov s jistotou nenaváže na úspěšný minulý ročník, kdy stejně jako Litoměřice okusila atmosféru předkola play-off. Po většinu sezóny se krčí na třináctém místě tabulky. Šance Kadaně směrem k záchraně ale nejsou úplně marné, neboť mají pouze tříbodovou ztrátu na dvanáctý Havířov a třináctibodový náskok na poslední Most. K jistotě záchrany však Trhačům chybí devět bodů.

K sobotnímu střetnutí vyzvala Kadaň na svém ledě Most. Menší podkrušnohorské derby bylo zcela v režii domácích. V jedenácté minutě otevřel skóre Jaroslav Kůs. Na počátku šestnácté minuty navýšil vedení Kadaně Roman Chlouba, který tak využil přesilovku. Na 3:0 zvýšil v osmnácté minutě Martin Kohout. Ve druhé třetině se podařilo Mostu snížit. V 35. minutě poslal puk za záda Jana Strmeně Jan Dufek. Počátek třetiny třetí byl opět v rukou Kadaně. V 44. minutě přidal čtvrtou branku Trhačů Adam Raška. Definitivně pojistil vítězství svého týmu Ondřej Beránek v 48. minutě. Mosteckým se povedlo pouze ke konci snížit. Přesilovku gólově využil Rostislav Martynek.

Autor fotografie: Petr Kozelek, skkadan.cz

Vzájemné duely hovoří ve prospěch Litoměřic

Po dosud odehraných třech duelech mezi Litoměřicemi a Kadaní se dvakrát radovali kališníci, jedinkrát Trhači. V prvním duelu, hraném v Kadani, zvítězily Litoměřice 2:0 po trefách Petra Beránka a Petera Frühaufa. Druhý zápas byl daleko jednoznačnější. Kališníci doma roztrhali Trhače 4:0. Trefy do kadaňské svatyně postupně přidali Tomáš Rubeš, Jaroslav Kalla, Lukáš Nedvídek a Milan Valášek.

Poslední zápas byl zprvu vyrovnaný. Poprvé se trefil ve třetí minutě kadaňský Martin Kohout. Ke konci první třetiny se podařilo vyrovnat Martinu Ondráčkovi. Výhru na stranu Trhačů strhl v 47. minutě Roman Chlouba.

7.1.2017, 39. kolo: SK Trhači Kadaň – HC Stadion Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kohout (Trefný), 47. Chlouba (Harkabus) – 16. Ondráček (Šulc, Kalla)
Vyloučení: 9:5
Využití: 0:1
Střely na branku: 34:32

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

Komu se daří?

V kanadském bodování zcela suverénně vede Jaroslav Kůs (na fotce). Během svých 43 startů se desetkrát gólově prosadil, k tomu dodal 31 gólových nahrávek. V počtu vstřelených gólů však vede Darek Hejcman, z jeho hole se objevil puk v brance soupeřů dvanáctkrát. Hejcman také zaujímá druhé místo v tabulce nejproduktivnějších hráčů, neboť ještě šestnáctkrát asistoval. Třetím nejproduktivnějším hráčem je Nicolas Hlava. Hlava se devětkrát gólově prosadil a stejně jako Hejcman má šestnáct asistencí.

V brance Trhačů se zatím vystřídali čtyři gólmani. Nejvíce startů, celkem 32, má na svém kontě Jan Strmeň. Jeho úspěšnost je rovna 92,17%. Pět zápasů odchytal Tadeáš Dvořák. Ze všech kadaňských brankářů se může pyšnit nejvyšší úspěšností – 93,48%. Sedmkrát nastoupil Štěpán Lukeš, během nich byl úspěšný přesně na 90,00%. Deset startů si připsal pro Litoměřice velmi známý Tomáš Král. Pirátská i Trhačská dvojka si během nich počínala úspěšně na 89,91%.

Sestava Kadaně z posledního utkání: Strmeň – Tomeček, Weinhold, Baránek, Trefný, Černý, Chalupa, Tejnor, Havel – Hlava, Kaše, Harkabus – Raška, Hejcman, Chrpa – Kůs, Beránek, Gorčík – Osmík, Chlouba, Kohout