15. 9. 2013 | Michaela Luňáčková, Jan Luňáček

Ondřej Smetana: Věřili jsme, že nepříznivý vývoj utkání zvrátíme

Po návratu do rodných Litoměřic se Ondřej Smetana hned v prvním domácím utkání nové prvoligové sezony postavil proti svým bývalým spoluhráčům z Ústí nad Labem. Jednou asistencí dopomohl ke zvratu nepříliš dobře rozehraného utkání, ze kterého si Litoměřičtí nakonec připsali do tabulky jeden bod.

Ondro, dnes jsi hrál v derby proti svým loňským spoluhráčům. Jak to utkání hodnotíš?

To je pravda. Já ten tým dobře znám a vím, že je dobrý. Podle začátku to pro nás nevypadalo nejlépe, ale nakonec to dopadlo ještě docela dobře. Jen je škoda těch nájezdů. Je to otázka štěstí a já si myslím, že pro nás je nakonec i ten bod dobrý, když se podíváme na vývoj zápasu.

Nedošlo před zápasem ke slovnímu pošťuchování s bývalými spoluhráči?

Ale jo. Něco jsme si i s Mílou Čermákem s klukama z Ústí řekli. Mluvili jsme spolu před zápasem a určitě tam nějaké hecování bylo, ale jen v dobrém.

Je v ústeckém týmu někdo, kdo ti stylem hry nesedí? Ústecké hráče přeci jenom dobře znáš.

V Ústí je hodně šikovných hráčů, kteří dokážou dělat obráncům problémy. Určitě Roubík, Alinč, Meidl. Všichni jsou silní na puku. Ale celkově mají silný tým. Není možné se soustředit jen na jednoho hráče.

Ty máš ze zápasu jednu asistenci. Co brance předcházelo?

V této sezoně je to můj první bod. Vystřelil jsem od modré na bránu a Luděk Škop si s tím poradil a vstřelil gól. Myslím si, že to byla důležitá branka, protože byla kontaktní na 2:3.

Za stavu 0:3 jste už asi nepomýšleli na velký zvrat...

Kdybychom nevěřili, nešlo by hrát. Trenér si nás zavolal, řekl nám, ať hrajeme v klidu, zvedneme hlavy a ono se to nakonec povedlo.

Co říkáš divácké kulise? Určitě jste čekali, že bude dobrá návštěva.

To ano. Při derby s Ústím se to dalo předpokládat a atmosféra byla super.

Ve středu vás čeká zápas v Mladé Boleslavi. To je opět velmi silný soupeř.

Na začátek sezony máme opravdu těžkou sérii. Za sebou máme Ústí, ve středu Boleslav, v sobotu doma Olomouc a pak jedem do Budějovic. V Českých Budějovicích přišlo na první utkání 5 tisíc diváků a mají dobře sestavený tým. Tam to bude opravdu hodně těžký. Potřebujeme v následujících utkáních uhrát nějaké body. Věřím, že když budeme bojovat jako proti Ústí, tak něco uhrajeme.

Děkujeme za rozhovor a ať se daří.