9. 12. 2016 | Vít Trubička

Oberou kališníci o body úřadujicího mistra?

Hráči Stadionu podruhé v této sezóně zavítají na Horácký zimní stadion. Zde hrající Jihlava momentálně bojuje o samý vrchol tabulky WSM ligy. Dukla má v posledních pěti zápasech stoprocentní bilanci. V předchozích dvou utkáních vždy tahali za kratší konec kališníci, první utkání prohráli 4:5 po samostatných nájezdech. Ve druhém, hraném v Kalich Areně, padl Stadion 2:4. Naruší Litoměřice vítěznou sérii Jihlavy, nebo jí celek z Vysočiny navýší na sedm zápasů? Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

Jihlavští navazují na minulý, úspěšný ročník

Mistr WSM ligy 2015/16 bojoval i o postup do nejvyšší soutěže, ten však byl neúspěšný a tak 60. výročí založení klubu Dukla slaví znovu jen v druhé nejvyšší soutěži. Nepředpokládalo se, že se Jihlava nacházela u chvostu tabulky.

Své očekávání naplňuje, momentálně obývá druhé místo s pětibodovou ztrátou na České Budějovice. Dukla však vstoupila do nového ročníku poněkud nerozvážně, z prvních osmi zápasů si připsala pět výher. V následujících deseti zápasech byla bilance úspěšnější, Jihlavští utrpěli pouze dvě porážky. V listopadu však zažili dlouhou šňůru porážek, během které Dukla padla v pěti zápasech v řadě. Z této se však oklepala a od 23. listopadu stále jen vítězí.

Naposledy Jihlava vyjela ke střetu do pražského Edenu, zde se ujala velmi rychlého dvoubrankového vedení již v šesté minutě. Sešívání však do konce třetiny stihli vyrovnat. V druhé třetině strhl bývalý armádní klub vedení na svou stranu a ve třetí jej pojistil na konečných 5:2. (foto: Tomáš Buksa, www.hcdukla.cz)

Vzájemná série vypadá lépe pro Jihlavu

V prvním střetnutí hraném na Horáckém zimním stadionu jsme mohli vidět zajímavou přestřelku. Kališníci však měli méně štěstí a padli v samostatných nájezdech 4:5. V následujícím, hraném v Kalich Areně měli zprvu převahu domácí, kteří se po trefě Jana Veselého rychle dostali do vedení. Kališnické nadšení však záhy zbrzdil Josef Skořepa. V samém závěru zvýšil na 2:1 pro kališníky Václav Pletka. Od následující třetiny jsme mohli vidět dominanci Jihlavy, která otočila vývoj utkání po třech brankách. Nejdříve Jiřího Říhy, následně Filipa Semana a na konečných 4:2 zvýšil Michal Důras.

2.11., 20. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava 2:4
Branky a nahrávky: 3. Veselý (Čáp, Paločko), 16. Pletka (Rubeš, Švagrovský) – 10. Skořepa (Šidlík, Szathmáry), 29. Říha (Jergl, Důras), 32. Seman (bez asistence), 38. Důras (Jergl, Seman)
Vyloučení: 6:7
Využití: 2:2
Střely na branku: 39:34

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem jihlavské Dukly i celé WSM ligy je Tomáš Čachotský. Čachotský je jihlavským odchovancem, v A-týmu Dukly se objevil již v sezóně 2000/01. Cenné zkušenosti nasbíral i v dresu Havlíčkova Brodu či Havířova. V sezónách 2007/08 a 2008/09 nastoupil v dresu Znojemských Orlů v O2 Extralize. Ročník poté odehrál pár zápasů v Karlových Varech, odkud se však velmi brzy vrátil zpět do Jihlavy. Od minulé sezóny se znovu do Tipsport Extraligy vrátil, tentokrát v barvách Zlína, za který si i v letošním ročníku připsal jeden start, během kterého jednou pomohl ke vstřelení branky. Za Jihlavu letos nastoupil ke 32 zápasům, během nichž desetkrát skóroval a přidal 24 nahrávek.

Sestava Jihlavy z posledního utkání: Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Szathmáry, Dobrovolný – Důras, Seman, Jergl – Březina, Stoklasa, Protasenja – Čachotský, Zeman, Diviš – Danišovský, Jícha