25. 9. 2016 | Jesika Dudková

Na sever míří Jestřábi z Hané

Hráči Stadionu měli v sobotním utkání v Jihlavě na dosah první tři body na ledu soupeře. V posledních minutách však domácí Dukla vyrovnala a kališníci tak museli bojovat o výhru v prodloužení. O závěrečném výsledku však nakonec rozhodly nájezdy, které ale hostům nevyšly a domů přivezli jeden bod. V pondělí 26.9.2016 do Kalich Areny míří LHK Jestřábi Prostějov a Litoměřice čeká další bitva o udržení bodů na domácím ledě. Hanáci však ještě letos ani jednou neprohráli v základní hrací době. Zdolají je právě kališníci? Útkání začíná tradičně v 18 hodin.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov

Pavel Kantor - 89,56%
ubráněná oslabení
využití přesilovek

V základní hrací době jsou Jestřábi zatím neporaženi

Posledních 5 kol z pohledu Prostějova

• Přerov- Prostějov 2:3p
  • Prostějov - Ústí n./L. 3:4p
  • Frýdek Místek - Prostějov 4:3p
  • Most - Prostějov 3:4
  • Prostějov - Třebíč 3:2p

Hned v úvodním utkání WSM ligy Jestřábům těsně utekly tři body -- z Horáckého zimního stadionu si odváželi pouze jeden, shodou okolností stejně jako kališníci při posledním utkání v Jihlavě.

Jako první skórovali Hanáci, ale Jihlava dokázala hned na to vyrovnat. Jestřábi sice ještě vedli dvakrát zásluhou gólů Holíka a Nováka, poté ale během druhé a poslední třetiny doplatili na častá vyloučení. Nakonec za stavu 3:3 muselo o vítězství rozhodnout prodloužení, ve kterém štěstí přálo Dukle. Na Vysočině tak zůstaly dva body.

První minuta domácí premiéry proti Třebíči pak byla pro Jestřábi hororová -- Kantor totiž inkasoval už po devětadvaceti sekundách hry hned dvakrát! Dlouhé čekání na prostějovskou trefu prolomil až Daniel Kolář díky přesné a rychlé střele od modré. V osmadvacáté minutě se pak kotouče chopil Jan Rudovský, který zlehka obehrál soupeře a otočil stav zápasu. Hosté nedokázali odpovědět a nerozhodný stav 2:2 se držel až do konce základní hrací doby, v nastaveném čase pak domácím Jestřábům zajistil dva body Jakub Šlahar.

Jízdní řád soutěže pak Prostějov poslal na exkurzi do dalekého Mostu. I přesto, že se farma Litvínova drží ve spodní části tabulky, zápas byl pro Jestřáby kupodivu těžký. Po prvních minutách sice Hanáci vedli 2:0, ale domácí dokázali do konce první dvacetiminutovky skóre obrátit. Zbytek zápasu se už nesl ve hře "nahoru a dolů", v posledních pěti minutách se však Jestřábi vzchopili. Holík si 36 vteřin před koncem najel před bránu připravenému Marku Švecovi a ten přesnou ranou rozhodl o první tříbodové výhře.

Ve velmi podobném duchu se nesl i domácí zápas s Kadaní. Jestřábi v prvních minutách opět vedli 2:0 a zdálo se, že je nemůže nic zastavit. V poslední části zápasu už ale Prostějov polevil a kadaňský tým se dostal do vedení. Tři minuty před koncem zápasu se ale ke slovu dostal Jakub Šlahař, který nejprve srovnal na 3:3, a několik málo sekund před koncem zápasu zařídil Prostějovu tříbodovou výhru po prodloužení.

Hanáci v zápase proti nováčku Frýdku Místku opět dokázali, že si lehce dokáží poradit s nepříznivým stavem. Ve 48. minutě totiž domácí vedli 3:1, ale Rudovský s Venkrbcem zvládli dvěma střelami do branky hostí stav vyrovnat. I přes velkou snahu Jestřábů ale vyhrál domácí Frýdek-Místek v prodloužení.

Pšenka Jestřábům nepokvetla ani v Ústí, odkud si znovu odvezli jeden pod pro selhání v prodloužení. Poslední kolo bylo pro prostějovské hokejisty i fanoušky opravdu pikantní. Jednalo se totiž o hanácké derby, které do přerovské MEO Arény přitáhlo téměř tři tisícovky diváků. Vyrovnaný a vyhrocený střet dospěl až do prodloužení, ve kterém hostům z bezmála třicet kilometrů vzdáleného Prostějova zajistil vítězství přesným zásahem Jan Rudovský.

V čele produktivity Hanáků stojí bek Holík

Jestřábi se mohou chlubit zkušeným prvoligovým bekem Alešem Holíkem. Osmatřicetiletý obránce je vyhlášen svou tvrdou ranou a spolehlivou obranou. Už po sedmém kole si dokázal v týmu Jestřábů připsat deset kanadských bodů -- i přesto, že v týmu plní funkci beka, se letos prosadil už čtyřikrát. V patách se mu ale drží sedmadvacetiletý útočník Matouš Venkrbec, majitel osmi kanadských bodů. Venkrbec se může pyšnit i výhrou prvního ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy.

Sestava Jestřábů v utkání s Přerovem: Kantor (Neužil) – A. Holík, D. Kolář, T. Kvapil, Protivný, Šafář, V. Zadražil – Venkrbec, Švec, Šlahař – Rudovský, Půhoný, M. Novák – Moskal, L. Krejčík, Korhoň – Hozák, Augustin.