8. 8. 2012 | Alexandr Stys

Myslím, že hra byla vyrovnaná, hodnotí utkání s Kadaní Matúš Paločko

V dresu s kalichem na prsou je novou tváří, snaží se využít svou šanci se probojovat do A týmu. Odehrál obě přípravná utkání a v obou byl výrazně vidět. V úterním utkání se výrazně bodově prosadil, když dal dva góly a na jeden přihrál. Jaké jsou tedy první dojmy Matúše Paločka po zápase a jak se cítí v litoměřickém mužstvu?

Litoměřice vstoupily do druhého přípravného utkání nešťastně a už po 4 minutách hry prohrávaly 0:2. Díky aktivitě slovenského mladíka, který si v první třetině připsal gól a asistenci, se domácím podařilo vývoj první třetiny obrátit ve svůj prospěch, jak popisuje sám aktér utkání.

"Dnes jsme nezačali dobře, soupeř nás často přečísloval a z toho padaly branky. Museli jsme se vzchopit. To se nám podařilo a stihli jsme ještě ke konci 1. třetiny otočit skóre. V dalších třetinách se hrálo už opatrněji a čekalo se na chyby, z těch pak pramenily góly. Myslím, že hra byla vyrovnaná."

Do litoměřického týmu přišel mladý forward z extraligového Popradu na doporučení svého agenta. Jeho cílem je prosadit se do prvních tří řad Kališníků a zkusit se prosadit do české extraligy. Je ovšem na rozhodnutí trenérů, zda zůstane. Úrovně soutěží zatím srovnávat nemůže, ostatně jak sám říká, příliš šancí v Popradu bohužel nedostal a u nás toho zatím mnoho neodehrál. Je ale přesvědčen, že se v 1. lize hraje kvalitní hokej a těší se na soutěžní utkání.

Na otázku, jak se mu libí v Litoměřicích, odpovídal s velkým úsměvem na tváři. "Určitě se mi zde libí, je tu velmi přátelská atmosféra a skvělá parta. Co se týče samotného stadionu, tak je perfektní od sportovní až po společenskou stránku. Na rozdíl od Popradu se tu cítím skvěle. Zatím jsem sice neměl možnost někam vyrazit díky častým tréninkům, ale časem to určitě přijde."