15. 9. 2016 | Jan Luňáček

Museli jsme se dostat na dno, abychom se odrazili, říká Jakub Šulc

Zkušený matador v obranných řadách litoměřických kališníků zažil již několik derby zápasů proti týmu z Ústí nad Labem. To poslední bylo po první třetině pro domácí tým hodně nepříznivé. Jakub Šulc ale pevně věřil, že utkání nakonec Stadion dotáhne do zisku tří bodů. Mladý tým se zkušenými borci udolal ofenzivního soupeře i díky dobré fyzické kondici všech hráčů na ledě.

Jakube, ty jsi už prožil několikáté derby proti týmu z Ústí nad Labem. Jak bys zhodnotil dnešní utkání?

Dnes byl ten začátek trochu divoký, ale trochu jsme tomu přispěli i my, protože jsme si nechali dát zbytečné branky. Ale asi jsme se potřebovali dostat se svým výkonem až úplně dolu, abychom se ode dna odrazili a myslím si, že výkon od druhé třetiny byl mnohem lepší. Myslím si, že jsme si nakonec to dnešní vítězství zasloužili.

Myslíš si, že utkání také trochu ovlivnilo to, že hosté neproměnili trestné střílení?

Určitě. Kdyby se dostali do vedení pět ku dvěma, tak by se nám to těžko otáčelo. Prohrávat a zvrátit utkání, kde je stav o tři branky, tak s tím mají problémy i zkušenější týmy. Myslím si, že neproměněné trestné střílení byl dnes důležitý okamžik pro vývoj zápasu.

Soupeř vás dnes přesvědčil o tom, že má velkou sílu v útoku.

To ano. Ve Frýdku také vedl o tři branky, ale nakonec prohráli. Možná po tom, co jsme my stáhli jejich vedení, tak se to promítlo v jejich hlavách a my jsme z toho těžili.

Byla nějaká bouřka v kabině po první třetině?

To ani ne. Řekli jsme si, že už to horší být nemůže. A nebylo.

Týmu Stadionu se začátek sezony moc nevydařil. Neměli jste obavu, že když to dnes opět špatně dopadne, že na vás padne deka?

Je dobré, že se nehraje na "kdyby". Ale v týmu jsou i mladí kluci a je možné, že to v hlavách mohli mít. Ale od toho jsme tady my zkušenější, abychom je v těchto situacích podrželi. Dnes se nám to povedlo a zápas jsme vyhráli.

Proti utkání na Kladně bylo dnes také méně vyloučených. Mluvili jste v týmu o disciplíně?

Dnes bylo několik málo vyloučených z naší strany. Ale na tom Kladně? Já nevím, no. Ta vyloučení byla všelijaká, ale stála nás dost sil.

Vy máte teď náročný týden. Do konce týdně ještě dva zápasy. Bylo by dobré uhrát alespoň tři body,ne?

Ne, chceme uhrát plný počet bodů. Ale letos bude ta liga strašně našlapaná. Maximálně ke konci odskočí dva, možná tři týmy, ale zbytek bude strašně vyrovnaný a porazit bude moci každý každého.

Vrátíme s k utkání proti Ústí nad Labem. Znal jsi některé protihráče ze svého působení tady v Litoměřicích?

Já jsme zažil Zdeňka Doležala a Patrika Husáka. Už jsem se nepotkal s Honzou Klozem ani s Martinem Volkem. Ale vím, že hodně hráčů v současném Ústí hrálo i v Litoměřicích. Třeba i Láďa Gengel.

A ty jsi se svým dnešním výkonem spokojen?

To bych raději nerozebíral. Byl jsem u dvou vstřelených branek soupeře a hodnocení svého výkonu bych nechal na trenérech. Ale myslím si, že zlepšeným výkonem v dalších třetinách jsem přispěl k celkovému dobrému výsledku. Víc bych o tom nechtěl mluvit.

Myslíš si, že jste dnes měli na soupeře i fyzicky? Vypadalo to, že hostům ve třetí třetině dochází síla.

Asi ano. Myslím si, že po této stránce jsme výborně připraveni a mohli bychom z toho těžit i v dalších zápasech. Příprava byla hodně kvalitní a zapojil se do ní i Martin Tvrzník, který má přípravu hodně dobře zpracovanou a je to na nás vidět.

Dnes jste také nastoupili, mimo dvou hráčů, v plné sestavě. Bylo i toto na ledě znát?

Asi určitě. Díky zraněním se sestava neustále měnila a dnes to bylo už ustálené. Mimo Davida Švagrovského a Tomáše Rubeše hráli všichni se kterými se počítá. Myslím si, že takto složený tým má šanci uspět i v dalších zápasech.