24. 10. 2013 | Zdeněk Kamínek ml.

Máme tým na to, abychom play-off začínali doma, míní Vojtěch Sedláček

Ústí nad Labem - Vojtěch Sedláček musel neplánovaně ve 38. minutě utkání Ústeckých Lvů se Stadionem Litoměřice nahradit v brankovišti hostů Filipa Novotného, který musel odstoupit z důvodu zranění. Sedláček pustil stejně jako Novotný za svá záda dva góly, z Ústí nad Labem odjíždějí Litoměřičtí po prohře bez bodu.

Ve středečním derby ve Zlatopramen Areně nestačil těsně HC Stadion Litoměřice na Ústecké Lvy, domácí zvítězili 4:3. „Podle mého názoru rozhodla naše nedůslednost v předbrankovém prostoru a nedůraz v osobních soubojích. Po dvou rychlých brankách jsme doufali, že ještě jeden gól vstřelíme v power-play a vynutíme si prodloužení. Zápas jsme dokázali zdramatizovat, šance jsme měli. Jednou nám dokonce před brankou puk přeskočil hokejku, ale hraje se šedesát minut,“ litoval prohraného střetnutí gólman Vojtěch Sedláček, jenž musel neplánovaně do utkání zasáhnout po druhé brance Slovanu (v čase 37:42 min.; pozn. red.).

„Vůbec jsem nevěděl, proč Filip Novotný odjel sám z branky. Žádný pokyn ze střídačky nedostal. Oblékl jsem se a šel jsem chytat. Zatím jsme o tom spolu nemluvili,“ líčil jednadvacetiletý gólman moment ze závěru druhé části.

Situaci po skončení zápasu vysvětlil trenér HC Stadion Litoměřice Daniel Tvrzník:
„Filip Novotný si natáhl zadní stehenní sval a z branky odjel po druhé inkasované brance sám.“

Kuriózní moment zažil maskovaný muž Litoměřic zhruba minutu a půl před koncem řádné hrací doby, když vyjel proti touši směřujícímu těsně mimo branku a promáchl. „Věděl jsem, že puk letí mimo branku, ale chtěl jsem rozehrávku uspěchat a poslat puk k útočné modré čáře, abychom měli větší čas na hru bez brankáře. Bylo to zbytečné, měl jsem si kotouč zastavit a zahrát v klidu,“ zavzpomínal na situaci ze závěru bitvy dvou severočeských rivalů Sedláček.

Z posledních čtyřech duelů vyšly Litoměřice bodově na prázdno. „Už je to několikátý zápas po sobě, co nedodržujeme pokyny trenérů a jsme nedůslední před oběma brankami. Málo se tlačíme do střelby, z toho plyne málo vstřelených branek a naopak spoustu inkasovaných. Trápí nás marodka, pár hráčů nám chybí a to hraje také svoji roli,“ komentoval aktuální formu odchovanec Sparty Praha.

V sobotu od 17:00 hod. přivítají hokejisté Stadionu v Kalich Areně BK Mladá Boleslav. „Příprava bude probíhat stejně jako na každý jiný zápas. Ve čtvrtek a v pátek máme trénink. Musíme nabrat sílu, srovnat si vše v hlavách, bojovat a nechat na ledě všechno. Pokusíme se uhrát se soupeřem dobrý výsledek,“ předesílá litoměřická jednatřicítka.

Po patnácti odehraných kolech se svěřenci Jiřího Doležala a Daniela Tvrzníka nacházejí v tabulce I. hokejové ligy ČR na devátém místě. „První čtvrtina soutěže nám ukázala, že pokud dodržujeme to, co nám trenér řekne a hrajeme naplno, tak se můžeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky. Pokud se nedaří, musíme hrát jednoduše, a jak jsem již řekl, bojovat a nechat na ledě všechno. S tím bychom měli vstoupit do další části ligy. Naším cílem je stoprocentně play-off, myslím si, že máme tým na to, abychom vyřazovací boje začínali v domácím prostředí. Co se týká mých osobních cílů, chtěl bych odchytat co nejvíce utkání. Žádný systém ve střídání brankářů není, chytá vždy ten, koho určí trenér,“ zmínil se na závěr o týmových i osobních ambicích někdejší mládežnický reprezentant České republiky.