2. 10. 2016 | Barbora Koťová

Litoměřice v pondělí zamíří do posledního Mostu

Po prohraném utkání s Motorem České Budějovice vyrazí kališníci do nedalekého Mostu. Ten je po deseti kolech soutěže na posledním místě tabulky, ale na svém kontě má stejně bodů jako litoměřický Stadion. V posledních třech kolech dokázal Most vždy získat alespoň bod. V úplně posledním odehraném duelu pak dokázal zvítězit v prodloužení na ledě Třebíče 2:3, a domů si tak odvezl dva body. Dokáží hráči Stadionu porazit poslední klub soutěže? Utkání začíná v 17:30.

• Třebíč - Most 2:3

Mostečtí hokejisté zahájili sezónu na domácím ledě, kde přivítali soupeře z nedalekého Slovanu Ústí nad Labem. Zápas to byl vyrovnaný -- po základní hrací době bylo skóre nerozhodné, o vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení a tak zápas dospěl do nájezdů, ve kterých uspěli hráči Ústí a zápas tak skončil v neprospěch domácích 3:4. Po dramatickém první střetu přišla série porážek. V druhém kole Most vyrazil na Moravu, kde prohrál na ledě Přerova 5:1.

Třetí kolo zavedlo do Mostu hráče Prostějova, kteří na ledě Severočechů uspěli těsně 3:4. Ve čtvrtém kole se mostečtí přestavili v jižních Čechách na ledě budějovického Motoru, který ale hosty převálcoval a jednoznačně vyhrál 7:0.

První výhra v sezóně přišla v pátém kole, když do Mostu přijeli Benátky nad Jizerou. Po dvou třetinách vedli hosté 0:1, ve čtyřicáté deváté minutě však přišlo vyrovnání, o které se zasloužil Kamil Černý. Vše nasvědčovalo tomu, že utkání půjde do prodloužení, ale v poslední minutě zápasu se dokázal prosadit aktuálně nejproduktivnější hráč Mostu Tomáš Rod -- tři body tak zůstaly na severu.

V dalších dvou kolech přišli dvě prohry. První přišla na ledě Havířova, kterému mostečtí podlehli 1:4. Druhá porážka byla v domácím prostředí proti Kladnu, které porazilo Most 2:4. V posledních třech zápasech ale mostečtí dokázali vždy bodovat.

V osmém kole uspěli na ledě pražské Slavie, kterou překvapivě porazili 4:1 a z Prahy domů si tak přivezli tři body. Pak přišel na řadu další těžký soupeř, kterým byla jihlavská Dukla. Most favoritovi dlouho a úspěšně vzdoroval -- základní hrací doba nedokázala o vítězi rozhodnout, a tak šel zápas do prodloužení. V něm se pak dokázal prosadit hráč Dukly Filip Seman, Jihlava si tak z Mostu odvezla dva body. V zatím posledním odehraném zápase dokázal Most porazit v prodloužení Třebíč a získat tak dva body.

Týmovou tabulku produktivity vede Tomáš Rod

V devíti odehraných zápasech se zvládl budějovický odchovanec ve službách litvínovské farmy Tomáš Rod gólově prosadit čtyřikrát, přičemž na čtyři branky ještě přihrával. Celkem tak nasbíral osm kanadských bodů. Šest bodů v tabulce produktivity mají z mosteckého celku hned dva hráči. Prvním je Josef Stříbrný, který má na svém kontě tři asistence a tři góly. Druhým je ostřílený útočník Jan Alinč. Ten si v deseti kolech soutěže na své konto připsal dva góly a čtyři asistence.

Nejvytěžovanějším brankářem Mostu je prozatím Marek Pinc, který odchytal šest utkání s úspěšností 91,47%. Jaroslav Hübl, který se vrátil do Čech po třech sezónách v rakouské lize. V letošním ročníku WSM Ligy zatím odchytal pouze dvě utkání, jeho úspěšnost pak je 95,33%.

Sestava Mostu v posledním zápasu:Pinc (Spěšný) – J. Novák, Rulík, Šesták, Hora, Strejček, Charousek, Cvrk – Smolka, Alinč, Kubinčák – Slavíček, Divíšek (C), Rod – M. Havelka, M. Hanzl, J. Doležal – Řehoř, J. Šimeček, Stříbrný.