16. 8. 2017 | Jiří Novák

Litoměřice jedou k dalšímu zápasu venku, prověří je Karlovy Vary

Ještě před pár měsíci patřily Karlovy Vary k české hokejové elitě v extralize, ale po nezvládnuté baráži tým čeká druhá nejvyšší soutěž. A mezi jejich soupeře budou patřit i Litoměřice, s kterými odehrají čtvrteční přípravný zápas na domácím ledě.

Na domácím ledě chtějí Vary vyhrávat

V přípravě na novou sezónu mají Karlovy Vary pouze dva týmy z WSM ligy - Kladno a právě Litoměřice. Jinak karlovarskému srpnovému plánu zápasů figurují především extraligové celky a také jeden zápas s německým Landshutem.

Prozatím už si Energie dvakrát zahrála s Litvínovem. Venku Západočeši prohráli 3:4 po nájezdech, doma pak zvítězili 5:1, když gól a dvě přihrávky zaznamenal Ondřej Beránek. V úterý se ale žádný jejich střelec neprosadil a podlehli v Kladně domácímu celku 0:3.

Budou hrát za Karlovy Vary i Číňané?

Karlovy Vary každopádně vstupují do nové éry a chtějí se dostat rychle zpátky do extraligy. Proto zkouší různé zajímavé kroky - například zahájili spolupráci s čínskými partnery. A čtveřice čínských hokejistů už dokonce nastoupila v přípravě za karlovarskou juniorku.

Podstatná je ovšem soupiska prvního týmu. Do Varů přišli například brankář Filip Novotný ze Sparty, ze slovenského Zvolenu obránce Daniel Krejčí, platnou posilou by měl být i slovinský bek Matic Podlipnik. Útok zase vyztužili Stanislav Balán z Vítkovic a Jaromír Kverka ze Slavie.

Dosavadní průběh letní přípravy Stadionu

Nejprve dvě porážky a v úterý konečně vítězství. Kališníci postupně hledají optimální sestavu a po porážkách v Ústí nad Labem (0:1) a doma s Benátkami (3:4 v prodloužení) naposledy doma porazili Kadaň 3:0. Týmu velmi prospělo, že poprvé v přípravě nastoupili nejzkušenější borci Jaroslav Kalla a Vítězslav Bílek.

Na ledě Karlových Varů je ovšem čeká o dost těžší prověrka. "Naším cílem je utkání odehrát tak, jako poslední domácí zápas s Litvínovem. Do zápasu půjdeme z plného tréninku, takže pro nás v tuto chvíli není výsledek rozhodující. Chceme hrát tak, aby se to divákům líbilo, tedy aktivní a útočný hokej," řekl před zápasem karlovarský asistent trenéra Tomáš Mariška.