30. 8. 2016 | Jesika Dudková

Kališníky čeká obhájení první výhry nad Trhači

Začátkem srpna Stadion v přípravném zápase SK Kadaň porazili 7:2, a tím si vybojoval první výhru. Kadani se v přípravě ani teď zcela nedaří. Ze sedmi zápasů nevyhrál ani jeden, což není zcela dobré pro farmu Chomutova. Za to litoměřičtí hokejisté zatím prohráli pouze tři zápasy z devíti. Dokážou Kališníci opět vyhrát, anebo ve středu 31.8. od 18 hodin Trhači v Litoměřicích vybojují první výhru jejich letošní přípravy?

Změny v kádru Kadaně

V průběhu léta nastalo i několik změn v kadaňském týmu a neuvidíme v něm hned několik jmen. Slovenskému útočníkovi Martinu Slobodovi nebyla prodloužena smlouva, Danko Deveri dal přednost zahraniční nabídce. A do Mostu se opět vrací obránce Kamil Charousek po hostování.

Kadaň v letošním ročníku spolupracuje nejen s Piráty z Chomutova, ale i s karlovarskou Energií. S kadaňským týmem trénují tři obránci z Karlových Varů – Denis Šimek, Ondřej Šafář a Tomáš Kvapil. Dalšími beky, kteří přicházejí do Kadaně, jsou Jan Walter a slovenský Šimon Petráš. Útok posílí Martin Osmík, také z Karlových Varů. Nově se představí i Martin Kohout a Tomáš Harkabus, z jihlavské Dukly.

Po čtyřech letech z kadaňské soupisky Trhačů mizí jméno brankáře Miroslava Hanuljaka, který dal přednost Kladnu. Tadeáš Dvořák v klubu zůstavá, a připojil se k němu mladý chomutovský odchovanec Štěpán Lukeš, Michal Danylec a bývalý litoměřický brankář Tomáš Král.

Poslední zápas Trhačů v Benátkách nad Jizerou

Ani v sedmém utkání se nepodařilo Trhačům uspět na ledě v Benátkách nad Jizerou. I když ke konci to vypadalo nadějně, černožlutí nakonec prohráli 4:3 a těsně jim utekla možná první výhra.

Jednu ze tří branek vstřelil Martin Kohout, který byl poslán do Kadaně z Karlových Varů po veleúspěšné sezóně v Jihlavě. Matěj Zadražil střílel od modré čáry a Dominik Tejnor tečoval jeho střelu. Střela se odrazila od betonu brankáře, který se přesunul vcelku rychle, takže Kohout si stáhl puk k sobě, objel branku a puk zasunul rovnou do prázdné brány.

Martin Kohout za tým SK Kadaň odehrál zatím jen dva poslední zápasy a v obou případech se jednalo o prohru pouze o jednu branku. Ke konci zápasu hrál tým přesilovku a bez brankáře, měli tam jisté velké šance na vyrovnání, avšak týmu ani v zakončení hry štěstí nepřálo. Byl to rychlý a tvrdý hokej, vzhledem k tomu, že v obou týmech jsou poměrně všichni mladí hráči. Průběh hry ovlivnila hlavně první branka.

Minulý zápas HC Stadion Litoměřice - SK Kadaň

Úvod zápasu přinesl pozitivní start pro Kališníky. O první největší vzrušení se postaral litoměřický útočník Milan Valášek, který vstřelil hned první branku. Poté mohl vyrovnat Černý, ale jeho prudkou střelu ukryl Veselý do výstroje. Ke konci třetiny zůstal před kadaňskou brankou Miškář, ale kadaňský Strmeň vytáhl skvělý zákrok lapačkou. O pár chvil později však po Rubešově střele neudržel Strmeň puk ve výstroji a puk do branky doklepl znovu Milan Valášek. Avšak s Matějíčkovým příchodem na led vypálil z blízka Jakub Flek a snížil na rozdíl jediné branky.

Ve druhé třetině úřadovali opět Kališníci. Patrik Miškář poslal Stadion znovu do dvojbrankového vedení. Domácí Trhači však zareagovali v polovině třetiny gólem Šimona Petráše, avšak Jan Veselý přesnou střelou nad vyrážečku znovu zvýšil na rozdíl tří branek.

Kadaňská obrana jakoby se vzdala a přestala hrát. K puku se dostal opět Valášek, který vysunul Tomáše Rubeše, a jehož střela skončila až v brance. Poté litoměřický Ondřej Procházka přidal sedmou branku kališníků. SK Kadaň měla možnost si zapsat alespoň čestný úspěch v poslední části, avšak nakonec Osmíkovu prudkou střelu zablokoval Martin Michajlov. A sedmnáct vteřin před koncem se k odraženému puku dostal Flek, ale jeho rychlou střelu pod břevno šikovně zlikvidoval opět brankář Stadionu přesným zákrokem lapačkou. Litoměřice tak zvítězily 2:7.

Předpokládaná sestava týmu SK Kadaň pro středeční zápas: Š. Lukeš (Dvořák) – Walter, Trefný, Szathmary, Šimek, Drobný, Cestr, Tejnor – Kůs, Hejcman, Chrpa – Berger, L. Vrána, O. Beránek – Petrák, Šťovíček, D. Vaněk – Veselý, F. Wágner, Osmík.