25. 12. 2017 | Barbora Koťová

Kališníky čeká bitva proti Karlovým Varům

Poslední venkovní utkání v tomto roce sehraje Stadion ve středu 27. prosince na ledě Karlových Varů. V posledním vzájemném utkání v Kalich Areně Litoměřice Energii pěkně potrápily, celé utkání bylo velice vyrovnané a v poslední vteřině ho do vítězného konce dotáhl svou přesnou střelou Jan Veselý. Podaří se hráčům Litoměřic opět zazářit a porazit druhý nejúspěšnější celek soutěže? Mimo návštěvy KV Areny můžete utkání sledovat také na tvcom.cz

Údaje před

Tomáš Král – 91,71%
Martin Michajlov – 92,77%
Milan Klouček – 89,62%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Energie

• Karlovy Vary – Třebíč 2:3sn
  • Ústí n. L. – Karlovy Vary 1:3
  • Benátky n. J. – Karlovy Vary 0:6
  • Kladno – Karlovy Vary 3:2sn
  • Přerov – Karlovy Vary 1:6

O druhé místo v tabulce se Vary dělí s Kladnem

Karlovy Vary byly už před začátkem soutěže považovány za jednoho z favoritů ligy. Tuto roly bez problémů přijaly a již od prvních kol se drží na předních příčkách tabulky. Aktuálně se nachází na druhém místě se ztrátou dvou bodů na první českobudějovický Motor. O druhé místo se ale dělí ještě s celkem z Kladna. Kladenští Rytíři mají stejně jako Energie šedesát šest bodů, Kladno má ale odehráno o jeden zápas víc. Před domácím publikem mají Vary velice dobrou bilanci, ze sedmnácti zápasů prohrály pouhé tři a z toho jeden až po samostatných nájezdech.

Prosinec přinesl Karlovarským mnoho venkovních utkání. V předposledních odehraném kole se Energetici představili na ledě svého tabulkového souseda Kladna. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, a tak došlo až do samostatných nájezdů, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu domácích a Vary tak odjížděly domů s jedním bodem. Ve třicátém třetím kole si ale Energie spravila chuť v utkání v Přerově, kde jí Zubři podlehli vysoko 1:6.

Autor fotografie: Jan Čech (hokejkv.cz)

Vzájemná utkání zatím přinesla vyrovnanou bilanci

30.9., 8. kolo: HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 3:0
Branky a nahrávky: 13. Krejčí (Flek, Beránek), 36. Kverka (Harkabus, Podlipnik), 48. Tuominen (Skuhravý, Sičák).
Vyloučení: 3:6
Využití: 2:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 30:19
Sestava Varů: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Weinhold – Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Tuominen, Kohout.
Sestava Litoměřic: Klouček – Pavlas, Kvasnička, Strejček, Smetana, Jebavý, Jandus – Stříbrný, Hanták, Bílek – Kantner, Šimeček, Chalupa – Pilař, Miškář, Helt – Havelka, Komárek, Jirásek.

4.11., 21. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Energie Karlovy Vary 2:1
Branky a nahrávky: 33. Kantner (Gaspar, Miškář), 60. Veselý (Bílek, Kusý) - 49. Rachůnek (Flek, Balán).
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 17:30
Sestava Litoměřic: Michajlov – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Gaspar, Strejček, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Pilař, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Havelka, Hanták, Dvořák.
Sestava Varů: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Kvapil – Rachůnek, Balán, Flek – Beránek, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Stloukal, Tuominen, Davídek.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová

Ofenzivě Varů vládne Rachůnek, v brance se střídá Novotný a Závorka

Tomáš Rachůnek (na fotce) v letošní sezóně odehrál dvacet šest zápasů, ve kterých dokázal nasbírat úctyhodných třicet bodů za deset branek a dvacet asistencí. S třiceti body na svém kontě je sedmým nejproduktivnějším hráčem soutěže. V tabulce kanadského bodování se také vysoko pohybují další dva hráči Varů. Na desátém místě se nachází Jakub Flek ( 12+16), na jedenáctém pak Matic Podlipnik (10+17).

Dres Karlových Varů pravidelně obléká nejúspěšnější golman WSM Ligy, kterým je Filip Novotný. Mezi tři tyče se postavil ve čtyřiadvaceti utkáních, z nichž šestnáct dovedl do vítězného konce. Jeho procentuální úspěšnost činí 93,65%. Druhým brankářem Energie je Tomáš Zázvorka, ten nastoupil v deseti utkáních s úspěšností 89,05%.

Autor fotografie: Jan Čech (hokejkv.cz)