18. 8. 2013 | Alexandr Stys

Kadaň je dalším soupeřem Litoměřic

V úterním zápase sehrají hokejisté Stadionu Litoměřice na svém ledě utkání s celkem SK Kadaň. Je to letošní první vzájemné střetnutí obou celku. Jak Litoměřice, tak i Kadaň mají za sebou již řadu odehraných duelů a jsou v polovině své přípravy na novou sezónu. Kadaňští budou letos opět spolupracovat s extraligovými Piráty z Chomutova, se kterými nedávno absolvovali i turnaj ve slovenském Zvolenu. Utkání se hraje v úterý 20. srpna od 18:00 v Kalich Areně.

V dubnu se hlavním trenérem Kadaně stál Karel Soudek. V roli asistenta nové také působí Radek Šíp. Suchou přípravu začala Kadaň s 34 hráči, zejména s mladými juniory od chomutovských Pirátů. První novou posilou Severočechů je Roman Prošek, který se do Kadaně stěhuje z Karlových Varů. Zkušený obránce se však v dresu Kadaně nepředstaví poprvé, již vloni nastoupil k celkem 16utkáním. V červnu se k týmu také připojil Ondřej Liška, zadák z druholigového Tábora.

Společný tým Kadaně a Chomutova ve dnech 15-17. srpna absolvoval turnaj ve slovenském Zvolenu. Memoriálu se zúčastnil také tým Jihlavy, polský zástupce Tychy a trojice slovenských mužstev Nitra, Banská Bystrica a domácí Zvolen. První zápas skončil pro Kadaň porážkou 3:0, kdy Severočechy přejel domácí celek. Druhé utkání na memoriálu dopadlo o něco lépe. Proti polskému mužstvu Tychy uhrál český výběr remízu 4:4 zejména díky vyhrané třetí dvacetiminutovce. Třetí a poslední vystoupení proti slovenské Nitře Kadaň vyhrála 3:1 a na turnaji si připsala konečné páté místo.

Kadaňští také sehráli dvojutkání s Berounem, zatím jediným prvoligovým soupeřem v přípravě. První zápas na domácím ledě Severočeši vyhráli s přehledem 6:1. Vysoké vítězství se zrodilo zejména ve třetí třetině, kterou Kadaň vyhrála 4:0. Za domácí se dvakrát trefil Jiří Charousek a Jakub Novák. Druhé utkání však bylo zcela odlišné. Beroun na domácím ledě zvítězil po samostatných nájezdech 5:4. Vítězný nájezd si připsal Jakub Stromko.

Utkání HC Stadion Litoměřice – SK Kadaň se hraje v úterý 20. srpna od 18:00 v litoměřické Kalich Areně. K dispozici bude i tradiční on-line přenos.