19. 2. 2009 | Jan Luňáček

Hra měla disciplínu, je jen škoda osobních trestů, komentoval výkon týmu asistent trenéra Pavel Zuziak

Středeční utkání v Lovosicích proti sobě svedlo dva týmy, které byly v poslední době úspěšné. Jak domácí Stadion, tak i soupeř z Benešova čtyřikrát po sobě plně bodovaly. Tentokrát si tři body za předvedenou hru zasloužili hokejisté z Litoměřic. Utkání, ještě plný dojmů ze závěru, komentoval asistent trenéra Pavel Zuziak.

Pokusíme se zhodnotit dnešní zápas proti soupeři z Benešova?

Samozřejmě. Když jsme hráli první zápas v Benešově, tak jsme si všimli, že soupeř přechází výborně přes střední pásmo. Řekli jsme si, že dnes střední pásmo trochu svým pohybem zahustíme a budeme se snažit nepustit je do šance v našem obranném pásmu. Myslím si, že se nám to dařilo. Oba góly jsme dostali po individuálních chybách. Hra splnila očekávání nás trenérů. Soupeře jsme opravdu nepustili do žádné vážnější šance, vyjma přesilovek, které Benešov hrál. Bohužel, nevyvarovali jsme se zbytečných trestů. Ale celkový dojem ze hry je velice dobrý.

Tým Benešova provází v posledních zápasech dobrá pověst. Čtyřikrát za sebou vyhráli, mají hodně produktivní útok. Nebyla ze soupeře obava?

Ne, my si na každého soupeře poslední dobou také věříme, jinak bychom ani nemohli hrát. Známe sílu soupeře, ale i my jsme teď čtyřikrát za sebou vyhráli a dnes jsme hráli doma, což by měla být výhoda. Říkali jsme si, že to bude o trpělivosti a o tom, kdo vstřelí první gól. To se povedlo nám a mám pocit, že jsme byli všude o krok napřed. Výsledek jsme si po vstřelení třetího gólu chtěli pohlídat. V závěru hrál soupeř vabank a nám se povedlo vstřelit gól do prázdné branky. Tato branka korunovala náš výkon.

V poslední třetině to byl boj muže proti muži. Rozhodčí kolem desáté minuty dost překvapivě zaúřadoval a zápas mohl dopadnout všelijak.

Je to tak. Do této doby nechal rozhodčí hru plynout, hráči toho ani nijak nezneužívali. Pak najednou ale změnil metr a začal být trochu úzkostlivý. My jsme se sami nechali vystavit závěrečnému tlaku soupeři tím, že došlo z naší strany k nedisciplíně. Začali jsme dělat zbytečné fauly. Ubránit se přesilovkám nás pak stojí hodně sil.

Mohou vyloučení ovlivnit sestavu na další zápas?

Já teď nevím, nejsem si jistý tresty, takže ještě uvidíme. Nevím, zda bude moci hrát Martin Volke. Pak se musíme domluvit s hlavním trenérem, komu dáme do branky přednost. Těch trestů tam bylo tolik, že si v tom musíme udělat jasno. Za desetiminutové tresty by ale neměla být žádné stopky na další zápas.

Do Sokolova, dalšího soupeře domácích, se pojede pro tři body?

To určitě. Úspěchem budou jedině tři body a musíme udělat vše pro to, abychom se dostali v tabulce ještě výše. Chtěli bychom do play-off přijatelného soupeře, i když jsme už schopni hrát vyrovnané zápasy s každým. Dnes jsme porazili třetího v tabulce. Nebudu říkat, že chceme takového, nebo makového soupeře. Chceme být co nejvýše v tabulce a pak uvidíme.

Děkuji za rozhovor. Budeme držet palce.