15. 10. 2017 | Vít Trubička

Druhou čtvrtinu WSM Ligy začne Stadion doma proti Motoru

Sobotním zápasem v Havířově byla uzavřena první čtvrtina tohoto ročníku WSM Ligy. Kališníci si v ní vedli, navzdor všem předpokladům, obstojně. Stadion ji zakončil na šestém místě s osmibodovou ztrátou na vedoucí Karlovy Vary. V Kalich Areně vyzve jednoho z favoritů, českobudějovický Motor. Ten se zatím drží u čela tabulky, na absolutní vrchol ztrácí jen tři body. Utkání začíná v 18:00, můžete jej vidět buď v Kalich Areně nebo přes tvcom.cz

Údaje před

úspěšnost brankářů
David Gába – 92,68%
Petr Kváča – 91,82%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Českých Budějovic

• ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 3:0
  • Rytíři Kladno – ČEZ Motor České Budějovice 4:2
  • ČEZ Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 2:1
  • HC Slovan Ústí nad Labem – ČEZ Motor České Budějovice 2:0
  • ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 pp.

Díky vyrovnaným výsledkům celé ligy se Motor drží na třetím místě

Jihočeši dokázali z dosavadních třinácti zápasů hned sedm ovládnout. Motor vstoupil do sezóny dvěma výhrami proti Litoměřicím a Slavii. Následně však hned dvakrát prohrál, s Havířovem a Benátkami nad Jizerou. To ale budějovické nakoplo k pětizápasové šnůře alespoň dvoubodových vítězství. Posledních pár zápasů jsou výkony Motoru jako na houpačce. Na jeden vyhraný zápas připadá jedna porážka. Přesto se Budějovicím daří držet se na třetím místě se stejným počtem bodů jako druhé Kladno.

Autor fotografie: Martin Kurfiřt (hcmotor.cz)

Motor vstupuje do tohoto zápasu s novými trenéry

Po odvolaném Antonínu Stavjaňovi odkoučoval sobotní zápas proti Přerovu Stavjaňův asistent Martin Štrba. Českobudějovický odchovanec na lavičce Motoru déle nevydržel. Do pozice hlavního trenéra Motoru byl jmenován Marián Jelínek. Bývalý mentální kouč Jaromíra Jágra, odborník na hráčskou psychologii a dlouholetý asistent Františka Výborného v různých působištích podepsal smlouvu do konce sezóny s jejím možným prodloužením, v případě postupu Motoru do Tipsport Extraligy. Jako asistenty si Jelínek vybral další odchovance Motoru Luboše Roba a Aleše Kotalíka, kteří již vedli mládežnické týmy Budějovic.

Autor fotografie: Jan Pavlíček (bkboleslav.cz)

Ofenzivě vládnou Kutlák s Čermákem, v brankovišti se střídají Gába s Kváčou

Paradoxně je nejlepším střelcem Motoru obránce. Navrátilec z rakouského Salzburgu Zdeněk Kutlák má na svém kontě pět gólových tref a pět asistencí. Stejný počet gólů má na svém kontě i další navrátilec, tentokrát ze Slovanu Bratislava Václav Nedorost. O pozici nejproduktivnějšího hráče se Kutlák dělí s Miloslavem Čermákem, který sice skóroval jen jednou, přidal k tomu však hned devět asistencí.

Osm utkání v budějickém brankovišti odchytal Petr Kváča s úspěšností 91,82%. O tři zápasy méně strávil v brankovišti Motoru David Gába, má však větší úspěšnost – 92,37%.

Autor fotografie: Martin Kurfiřt (hcmotor.cz)

Předchozí vzájemný zápas

1. kolo, 9.9.2017 HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice 2:5
Branky a nahrávky: 14. Jirásek (Pavlas, Jeřábek), 42. Smetana (Pavlas, Kalla) – 7. M. Novák (Kutlák, Pýcha), 36. Vlček (Čermák), 47. Vlček (Pavlín, Nedorost), 54. Galamboš (M. Novák).
Sestava Stadionu: Klouček – Pavlas, Jeřábek, Strejček, Smetana, Jandus, Jebavý – Kalla, Veselý, Bílek – Chalupa, Pilař, Kantner – Jirásek, Šimeček, Stříbrný – Zajan, Komárek, Havelka.
Sestava Motoru: Gába – Fillman, F. Novák, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost – Crowder, Galamboš, M. Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Káník, Marcel.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová