25. 10. 2017 | Jan Luňáček

Dostáváme moc branek z hranice brankoviště, konstatuje Martin Michajlov

V brance domácích kališníků se v posledních zápasech objevil litoměřický odchovance Martin Michajlov. A obě utkání přinesla Stadionu plný počet bodů. Martin se na svůj vstup na led prvoligových stadionů připravoval v týmu Děčína, kde podával stabilní výkony, které ho vynesly až do A týmu Litoměřic. Svými výkony určitě přesvědčil i fanoušky a potvrdil, že si start za tým kališníků zaslouží.

Martine, můžete nám zhodnotit dnešní utkání proti soupeři z Frýdku- Místku?

Měli jsme dnes určitě dobrý vstup do utkání, ale ke konci třetiny byl už výkon slabší. Mně se ale dobře chytalo, protože kluci dobře bránili a nepustili na mě moc střel. Druhou třetinu jsme zahráli výborně. Dostali jsme se do vedení čtyři ku jedné a za tohoto stavu jsme měli utkání zvládnout lépe. Vedení v utkání bylo v jednu chvíli jednoznačné. A my jsme z toho opět udělat na konci drama.

Nebyly ale obavy na konci zápasu, že byste mohli přijít o nějaký bod?

Samozřejmě, že vám to v té hlavě občas proběhne. Ale s tou hlavou se musíme naučit také pracovat. Snažil jsem se na stav zápasu moc nemyslet a chytat až do konce co nejlépe. Věřil jsem, že to dotáhneme do úspěšného konce. Máme dobrý tým. Dokázali jsme to i v Kadani, i když tam jsme dostali také jednu nešťastnou branku. Srazili jsme si kotouč do branky sami.

Vy jste byl dnes v brance také hodně jistý. Ale dostali jste většinu branek z hranice brankoviště. Co udělat, aby to tak nebylo?

Hodně je to o komunikaci. Hodně se o tom v kabině bavíme. Obránci si musí přebírat protihráče a musí vědět, kde kdo je. Já se snažím je na to upozorňovat, ale občas nemám čas a možnost na kluky křiknout, i když se o to snažím. Já se musím hodně soustředit především na puk. Je to škoda, dostávat branky z hranice brankoviště. To by se nám stávat nemělo.

Vy jste nyní chytal dva zápasy po sobě a oba byly úspěšné. Spadla z vás taková ta začátečnická nervozita?

Asi spadla. Obě utkání jsme sice vyhráli, ale dostal jsem dost branek, což je škoda. Ale na druhou stranu jsme získali body, takže i přes ty obdržené branky musíme být spokojeni. Třeba další utkání odchytám bez branek. Tak to také může být.

Když srovnáme poslední dvě utkání. Venku v Kadani a dnes v Litoměřicích. Který zápas byl pro vás těžší?

Dnes před domácími fanoušky to nebylo jednoduché. Ale mě to jinak přijde stejné. Třeba v Kadani byla pro nás těžká druhá třetiny, kdy jsme si nepohlídali vedení dva ku nule a soupeř vyrovnal. Dnes v Litoměřicích do byl dobrý zápas. Ale v poslední třetině jsme se dopustili zbytečných chyb a soupeř nás potrestal. To byla těžká pasáž pro celý tým. Ty chyby ale pramení třeba z několika faktorů. Třeba jsme už unaveni nebo ztratíme koncentraci, protože si myslíme, že utkání je rozhodnuté. Musíme hrát stále stejně celé utkání, ne jen dvě třetiny.

Vypadáte v brance jistý a žádná z branek nepadla po vaši chybě. Stouplo po úspěšných zápasem vaše sebevědomí?

Určitě. Hodně mi pomohlo utkání v Havířově. Nastupoval jsem dosud k zápasům jako druhý brankář a v tom utkání jsem šel na led docela klidný a moc jsme si nic nepřipouštěl. Snažím se mít při zápase čistou hlavu a moc na stav zápasu nemyslet. I když občas nějaká nepříjemná myšlenka proběhne.