22. 10. 2009 | Jan Fišera

Do útoku přichází Kurt Kauschitz, do branky Petr Davídek

Litoměřický Stadion hlásí příchod dalšího odchovance. Kurt Kauschitz ukončil své působení v rakouském Salzburgu a přesouvá se do svého rodného města, kde bude hostovat z Ústí nad Labem. Teprve před týdnem se podařilo dořešit hostování brankáře Petra Davídka z Roudnice n. L., který se v litoměřickému dresu objevil poprvé při utkání právě s Roudnicí.

Kurt Kauschitz odešel z Litoměřic do pražské Slavie. V Praze odehrál několik sezón a nastupoval v dorostenecké i juniorské extralize. V roce 2007 přestoupil do Ústí nad Labem, kde ve 40 utkání juniorské nejvyšší soutěže získal 20 bodů. Poté odešel do rakouského Salzburgu, v jehož dresu si připsal i 10 utkání v nejvyšší soutěži našich jižních sousedů. Za Stadion nastoupí poprvé s sobotním uktání v Sokolově.

Petr Davídek působil v minulých sezónách v Roudnici nad Labem. S tamějším klubem se ale pro letošní sezónu nedohodl na podmínkách a měl zájem nastupovat za litoměřický celek. Po vleklých jednáních se vše podařilo vyřešit a mladý brankář přišel na hostování do konce sezóny.