5. 12. 2016 | Matěj Voborský

Do Litoměřic míří přerovský ZUBR

Do Kalich Arény přicestují hokejisté Přerova. Zubři se aktuálně nacházejí na krásné páté příčce tabulky s padesáti body, přičemž v posledních pěti duelech dokázali zvítězit třikrát. Oba týmy se střetly v této sezóně dvakrát, přičemž se vždy radovali Přerovští při výhrách 2:1 v nájezdech a 4:1. Dokáže Zubr zlomit Kalich i napotřetí, nebo se budou radovat Litoměřice? Úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Zubři prožívají pohodovou sezónu

Před začátkem soutěže se tak trochu očekávalo, že boj o záchranu se Přerova týkat moc nebude. A zatím je tomu tak, jelikož se nacházejí na pátém místě tabulky zaručující postup do play-off. Silnou stránkou Zubrů jsou ofenzivní činnosti, díky kterým mají třetí nejlepší útok ligy.

Vstup do ročníku se jim ale moc nevydařil, protože v prvních deseti kolech dokázali zvítězit za tři body pouze jednou. Poté však přišla série, kdy přerovští vyhráli sedmkrát z devíti utkání za plný počet bodů, například hravě si poradili s Kladnem v poměru 4:0. Do domácí MEO arény chodí průměrně přes dva tisíce diváků, což je třetí nejvyšší návštěvnost po českobudějovickém Motoru a Kladnu.

V posledním duelu Zubři zamířili do Ústí nad Labem, kde ještě v padesáté minutě vedli 2:0. Nedokázali však dvoubrankové vedení udržet a Slovanu podlehli po nájezdech 2:3.

Vzájemné zápasy hovoří lépe pro hokejisty Přerova

Kalich Aréna byla prvním dějištěm střetu těchto dvou týmů a duel dopadl hůře pro kališníky, když prohráli 1:2 po nájezdech. Druhé utkání mělo jasnější průběh, v MEO aréně se radovali domácí fanoušci po výhře 4:1. Ze začátku to však s litoměřickými nadějemi na zisk bodů nevypadalo tak špatně, jelikož v jedenácté minutě poslal Stadion do vedení Václav Pletka. Ve druhé třetině měli hokejisté Přerova více ze hry a nakonec ve čtyřicáté minutě srovnal stav zápasu Michal Popelka. Ve třetí pasáži Litoměřice úplně vypadly z tempa hry a inkasovaly další tři branky. Po závěrečném zvuku sirény tedy svítilo na světelné tabuli skóre 4:1 pro domácí.

29. 10., 17. kolo: HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice 4:1
Branky a nahrávky: 40. Popelka (Goiš, Chmelíř), 45. Šnajnar (Pšurný), 55. Dostálek (Ferenc), 60. M. Novotný (Sikora, T. Sýkora) – 11. Pletka (Švagrovský, Rubeš).
Vyloučení: 5:5.
Využití: 0:1.
V oslabení: 1:0.
Střely na branku: 39:36.

Komu se daří?

V čele střelců v přerovském dresu je Vlastimil Dostálek (na fotce), který zaznamenal už čtrnáct přesných zásahů. K tomu navíc přidal devět nahrávek a proto je neproduktivnějším hráčem ZUBRu. Špatně se nevede ani Romanu Pšurnému, který má celkem dvaadvacet bodů a je s čtrnácti asistencemi nejlepším nahrávačem Přerova. Pozor si litoměřičtí hokejisté budou muset dát i na býválého kališníka Jana Bergera, který do Přerova přišel začátkem měsíce z Kadaně. Na Hané totiž chytil formu – ve třech zápasech za ZUBR si do statistik připsal tři branky a jednu asistenci. V bráně je jedničkou Luboš Horčička s úspěšností 94,01% z třiadvaceti odchytaných utkání.

Sestava Přerova z posledního zápasu: Štůrala (Horčička) – Šnajnar, Chmelíř, Ferenc, Novotný, Vágner, Zbořil, Malina, Pala – Procházka, Sýkora, Plášek – Kovařík, Sikora, Goiš – Kratochvíl, Berger, Ižacký – Kratochvíl, Dymáček, Král.