9. 1. 2018 | Barbora Koťová

Do Litoměřic míří pražská Slavia, naváže Stadion na výhru nad Kadaní?

Do Kalich Areny míří pražská Slavia, vzájemná bilance je zatím vyrovnaná. Oba celky vždy zvítězili na domácím ledě. Podaří se Stadionu navázat na dvě domácí výhry a obrat sešívané o cenné body? Úvodní buly je na programu ve středu 10. ledna v 18:00. Utkání můžete též sledovat prostřednictvím tvcom.cz

Údaje před

Dominik Frodl – 93,03%
Patrik Polívka – 87,62%
Daniel Vecka – 80,00%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 kol z pohledu Slavie

• Slavia – Třebíč 4:1
  • Ústí n./L. – Slavia 2:5
  • Slavia – Karlovy Vary 2:1sn.
  • Kladno – Slavia 7:2
  • Slavia – Přerov 1:2

Pražené hájí v tabulce šestou příčku

Slavia ve WSM Lize působí již třetí sezónu, a i pro tento ročník je jedním z jejich hlavních cílů dostat se do play-off a následně se probojovat do baráže o Extraligu. Prozatím se Pražanům v této sezóně poměrně daří, jelikož se nacházejí na šestém místě v tabulce se ztrátou pouhého bodu na páté prostějovské Jestřáby. Z posledních tří utkání si však sešívaní odnesli pouze dva body. Ve třicátém pátém kole vyzvali v Edenu karlovarskou Energii. Toto utkání bylo velice vyrovnané a po základní hrací době platil stav 1:1. Zápas došel až do samostatných nájezdů, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu domácích a Slavia tak obrala první celek tabulky o dva body. Ve třicátém šestém kole odehráli sešívaní zápas na ledě Kladna. Rytíři si s Pražany bez větších problémů poradili a zvítězili vysoko 7:2. V posledním odehraném kole podlehla Slavia přerovským Zubrům v základní hrací době 1:2.

Autorka fotografie: Kateřina Macečková (hc-slavia.cz)

Ofenzivě Slavie vládne David Šafránek, v brance se nejčastěji představuje Frodl

Šestadvacetiletý útočník David Šafránek (na fotografii) je nejproduktivnějším hráčem, který obléká dres sešívaných. Ve třiceti sedmi zápasech nasbíral sedmadvacet bodů za osm branek a úctyhodných devatenáct asistencí. Slávistickému odchovanci Jiřímu Drtinovi se v letošní sezóně také velice daří. Ve dvaceti osmi utkáních si připsal dvacet tři bodů (8+15). Nejlepším střelcem je ale až třetí nejproduktivnější hráč sešívaných, kterým je Lukáš Krejčík. Ten vstřelil jedenáct gólů a k deseti asistoval.

Mezi golmany dominuje Dominik Frodl, který se mezi tři tyče postavil ve dvaceti devíti zápasech, čtyřikrát vychytal čisté konto a jeho úspěšnost je 93,03%. Patrik Polívka nastoupil v jedenácti utkáních s procentuální úspěšností 87,62%. Osmnáctiletý Daniel Vecka se v dresu Slavie představil pouze jednou, a to s úspěšností rovných 80,00%.

Autor fotografie: Jan Čech (hokejkv.cz)

Letošní vzájemná bilance je vyrovnaná

11.10., 12. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC Slavia Praha 4:3pr.
Branky a nahrávky: 5. Jandus (Kusý, Bílek), 26. Veselý (Kusý, Bílek), 52. Bílek (Veselý, Smetana), 63. Kusý (Pavlas, Kodýtek) – 4. Nedvídek (Kopta), 15. Novák (Kopta), 46. Kadlec (Šagát).
Střely na branku: 34:23
Vyloučení: 2:5
Využití: 1:0
Sestava Litoměřic: T. Král – Kachyňa, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Bílek – Kantner, Kodýtek, Chalupa – Stříbrný, Šimeček, Helt – Komárek, Miškář, Jirásek.
Sestava Slavie: Frodl – Drtina, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Vracovský, Nedvídek, Kopta – Krejčík, Šafránek, Kubica – Ondráček, Šagát, Kadlec – Krliš, Furch, Šteiner.

22.11., 25. kolo: HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice 3:0
Branky a nahrávky: 19. Račuk (J. Drtina, J. Novák), 26. M. Kadlec (A. Růžička, Barák), 52. Račuk (J. Novák, Z. Doležal).
Střely na branku: 37:18
Vyloučení: 1:6
Využití: 1:0
Sestava Slavie: Frodl – J. Drtina, J. Novák, Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – Z. Doležal, Račuk, Nedvídek – L. Krejčík, Šafránek, Endál – Kubica, Šagát, M. Kadlec – Krliš, Furch, Šmerha.
Sestava Litoměřic: T. Král – D. Málek, Pavlas, Smetana, Jeřábek, Jebavý, Jandus – Kusý, J. Veselý, Bílek – Helt, Kodýtek, Kantner – R. Pilař, Miškář, Stříbrný – Šimeček, Hanták, J. Dvořák.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová