16. 11. 2017 | Vít Trubička

Do Kalich Areny zavítá Přerov, naváže Stadion na venkovní vzájemnou výhru?

Po smolném nezdaru čeká na litoměřické hokejisty domácí utkání proti přerovským Zubrům. Soupeř z Hané má nyní o pouhý bod více, ovšem ještě dnes na něj čeká utkání v Benátkách nad Jizerou. V posledním vzájemném utkání, hraném v MEO Areně byli kališníci úspěšnější, po gólech Bílka a Pilaře zvítězili 2:0. Utkání můžete vidět od 18:00 v Kalich Areně, popřípadě přes tvcom.cz

Po snovém začátku se Zubři vrátili do středu tabulky

Po úvodu soutěže, kdy se ZUBR dokonce nějaký čas vyhříval na čele tabulky WSM Ligy, přišel postupný pokles tabulkou na současné páté místo. Do zápasu s Litoměřicemi v 10. kole měl Přerov pouze dvě prohry, právě úvodním vzájemným zápasech odstartoval ZUBR čtyřzápasovou šňůru porážek. Po ní pravidelně střídá výhry a prohry. Poslední dva souboje odehrál Přerov proti favoritům WSM Ligy z Kladna a Karlových Varů. Poslední venkovní utkání odehrál ZUBR v KV Areně. Energie si však už od počátku kontrolovala hru, postupně nasázela za záda Lukáše Klimeše čtyři góly. Přerovští pouze v třetí třetině dvěma góly zmírnili ztrátu. Zatím poslední utkání před reprezentační přestávkou odehrál Přerov proti Kladnu. S Rytíři odehrál, podobně jako na Kladně, vyrovnané utkání. Ovšem, stejně jako v duelu Litoměřic proti Karlovým Varům, bylo rozhodnuto o vítězství Přerova vteřinu před koncem.

Autor fotografie: Jan Pořízek (hokejprerov.cz)

Předchozí utkání rozhodly přesilové hry obou celků

10. kolo WSM Ligy bylo úspěšnější pro litoměřický celek. Utkání bylo dlouho vyrovnané, až v druhé třetině využil přesilovku Vítězslav Bílek. Definitivně doklepl vítězství pro Litoměřice v 59. minutě Radek Pilař, který se v oslabení, dokonce šest na čtyři, neboť Přerov šel do přesilovky bez gólmana, utrhl do brejku. I přes faul dokázal puk dopracovat do prázdné branky.

10. kolo, 7.10.2017: HC ZUBR Přerov – HC Stadion Litoměřice 0:2
Branky a nahrávky: 28. Bílek (Hanták, Smetana), 59. Pilař.
Střely na branku: 34:26.
Vyloučení: 4:8, navíc Veselý (LTM) – 10 min OT
Využití: 0:1
V oslabení: 0:1
Sestava Přerova: Klimeš – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), Sýkora (C), Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.
Sestava Litoměřic: Král – Jandus, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, Veselý, Bílek (A) – Stříbrný, Šimeček, Helt – Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Ofenzivě vládne Pšurný, v brance se střídají Šimboch s Klimešem

Nejproduktivnějším hráčem Zubrů je Roman Pšurný (na fotce). Do vedoucí pozice se nominoval svými čtyřmi gólovými trefami a devíti asistencemi. Pšurný drží i korunu nejlepšího nahrávače. Nejlepším střelcem přerovského celku je veterán Milan Procházka. Dlouholetý hráč Chomutova, Karlových Varů a Znojma nasázel do sítě soupeřů sedm gólů.

V brance Přerova se pravidelně střídají Juraj Šimboch s Lukášem Klimešem. Šimboch odchytal třináct utkání, ve kterých si připsal úspěšnost 93,25%. O tři utkání méně v letošní sezóně zatím odchytal Klimeš. Jeho úspěšnost je rovna 92,37%.