18. 2. 2016 | Jan Luňáček

Dnes to bylo hodně nervózní. Soupeř nám nedal nic zadarmo, říká Zdeněk Doležal

Útočník Zdeněk Doležal působí v litoměřickém dresu již třetím rokem. V této sezoně byl jedním z tahounů a spolehlivým střelcem. Tyto své schopnosti předvedl i v utkání proti týmu HC Most. Při nájezdech překonal brankáře hostů Hanuljaka a rozhodl o vítězství domácího Stadionu. Dva získané body zaručily domácímu celku postup do předkola play-off.

Zdeňku, mohl bys zhodnotit krátce dnešní utkání proti týmu HC Most ?

Věděli jsme, že nám dnes jde o všechno. Museli jsme také počítat s tím, jak dopadnou ostatní zápasy. Nakonec vše dobře dopadlo a jsme v předkole play-off.

Kdy jste se dozvěděli konečné výsledky pro vás důležitých zápasů? Nebo jste je znali průběžně?

Ne, výsledky jsme se dozvěděli po utkání v základní hrací době a bylo nám řečeno, že musíme uhrát ještě jeden bod.

V utkání jste ale opět tahali za kratší konec. Tým Mostu dvakrát vedl a vy pouze dotahovali.

To je těžký. Když se nedaří a člověk musí, tak je to špatné. To tak bývá. Teď se to snad zlomí a ta nervozita z nás spadne.

Ty horší výsledky se s vámi táhnou už od vánočních svátků. Je to tak ?

To je pravda. Já jsem v Litoměřicích už třetí rok a ono se to už tři roky po sobě opakuje. Vždy máme v novém roce problémy. Z deseti zápasů uhrajeme za tři body pouze dva a pak se klepeme až do posledního kola. Vloni jsme byli jasně v první šestce a nakonec to dopadlo špatně.O jediný bod jsme z play-off vypadli. Já fakt nevím, čím to je.

Váš dnešní soupeř je sice u dna tabulky, ale má docela kvalitní kádr.

Myslím si, že mají každý rok dobrý tým. Oni také vždy dobře začnou a pak se propadají. Musíte se zeptat jich, proč tomu tak je.

Dalším, který to měl dnes na vážkách byla Kadaň. I ona mohla spadnout do skupiny o udržení.

To je to samé. Také dobře začali a teď poslední dobou těžko sbírají body. Při posledním zápase u nás se tady v kabině dost pohádali. Kadaň měla také štěstí, že to pro ni nakonec dopadlo dobře.

Vrátíme se k dnešnímu utkání. Bylo dost vyloučených. Bylo to ledě tak vypjaté?

Myslím si, že utkání bylo nervózní. Soupeř nám nechtěl dát nic zadarmo. Museli jsme dát do zápasu úplně všechno a podle toho to také vypadalo. S tímto soupeřem jsou vždy zápasy vypjaté, ale ne záludné.

Co nám řekneš k nájezdům. Soupeř měl v brance vynikajícího brankáře. Věděl jsi, že na nájezdy půjdeš?

Pár nájezdů se mi během sezony povedlo, tak jsem si věřil. V nájezdech jsme v poslední době vybojovali také body navíc. Kdybychom ty nájezdy nevyhráli, tak nejsme v předkole.

Ty jsi již předem věděl, jak svůj nájezd zakončíš?

Udělal jsem to jako vždy. Když se pokusím zakončit jinak, tak se mi to většinou nepovede. Naštěstí si mě hráči Mostu asi ještě nepřečetli. Jinak by mě určitě Hanuljak vychytal. V této soutěži naštěstí ještě nefunguje až tak sledování videí ze zápasů. Kdyby to bylo v extralize, tak to nebudu mít tak jednoduché.

V pátek již hrajete v Havířově. Jaký máte do zápasu program?

Zůstáváme tady v Litoměřicích. Do Havířova o den dříve asi nepojedeme, i když by nám to určitě pomohlo. Ono šest hodin v autobuse není moc příjemných. Ale do Havířova pojedeme určitě alespoň pro jedno vítězství.

V Havířově můžete očekávat bouřlivou kulisu.

Tak to určitě. Bude to těžký boj. Ale začíná se od začátku a myslím si, že to bude dlouho otevřené.

Nedoufali jste tajně, že by to mohlo dopadnou lépe a vy hráli proti týmu z Ústí nad Labem?

Určitě by to bylo lepší, ale to bychom museli vyhrát za tři body, a to se nám dnes nepovedlo. Myslím si, že by to bylo lepší i pro diváky, ale už se nedá nic dělat.