26. 8. 2014 | Jan Luňáček

Dnes jsem nebyl spokojený s koncovkou, hodnotí utkání trenér Jiří Doležal

V dnešním utkání se soupeřem z Kadaně utrpěli litoměřičtí kališníci teprve druhou porážku v přípravných zápasech. Domácí určitě nebyli horším týmem, ale selhala koncovka. Utkání gradovalo ve třetí třetině, ve které se na ledě dělo nejvíc. Diváci se dočkali i bitky, v ní dominoval domácí obránce Jakub Kolář. V utkání padla také kuriózní branka, která pobavila domácí fanoušky i hráče Stadionu.

Pane trenére, můžete zhodnotit dnešní utkání?

Myslím si, že to bylo jedno z těch výborných, ale ne úplně nejlepších zápasů, i když jsme dnes prohráli. Je to škoda, protože jsme měli dost šancí, ze kterých jsme ale nedali branky. Jednou jsme nastřelili i tyčku. Měli jsme proměnit vyložené šance, které jsme měli v přesilovce ve druhé třetině. Dnes jsem byl nespokojený jen se zakončením. Se hrou jsem byl spokojen.

Která třetina byla asi herně nejpovedenější?

Asi ta třetí. Měli jsme v ní velký tlak a splňovala i naše představy o hře, kterou chceme hrát.

Dá se říct, že tým Kadaně hodně podržel brankář?

Je to pravda. Je velký a naše střely chodily hodně nahoru, což mu vyhovovalo. Určitě podal dobrý výkon, ale s tím bychom si měli poradit. Některé naše šance byly tak vyložené, že z toho branky měly být. Je to ale jen příprava a já doufám, že v lize tam ty góly padat budou.

V týmu se opět objevily nové tváře. Je možné říct, že tým už bude pomalu stabilizovat?

Víceméně ano. Dnes nebo zítra se již s některými hráči rozloučíme. Máme ale nějakou marodku a nevíme, koho nám stáhne Sparta. Dnešní sestava má však již dost podobu té, se kterou bychom chtěli začít hrát soutěž.

Co se týče zraněných, budou všichni v pořádku do začátku soutěže?

To asi ne. Určitě bude chybět Racek, který má problém s okem, a Špelda, který má drobné zranění. U něj uvidíme, jak se to vyvine.

Čemu se nyní věnujete v přípravě na ledě?

Snažíme se vypilovat náš herní systém, který budeme chtít hrát. Vše, co se týče obrany a útoku. Ještě jsme vůbec necvičili přesilovky. Na ně se budeme soustředit v těchto posledních dnech, kdy už nejsou tréninky tak náročné.