3. 8. 2016 | Vojtěch Martinek

Derby nanečisto, do Kalich Areny zavítá Slovan

Šňůra přípravných zápasů pokračuje již tradičním krajským derby Slovanu se Stadionem. Oba celky za sebou mají již jeden přípravný zápas – kališníci potrápili extraligovou Mladou Boleslav a Ústí doma otočilo utkání s Benátkami nad Jizerou. Obzvlášť zajímavý bude čtvrteční duel pro litoměřického Ondřeje Smetanu a ústeckého Zdeňka Doležala, kteří se tentokrát ocitnou na opačné straně barikády. Úvodní buly přípravného derby severočeských "S" je na programu ve čtvrtek v 18:00.

Změny v kádru Ústí

Kádr Slovanu doznal přes léto určitých změn. Tři největší opory klubu z uplynulé sezóny, útočníci Jaroslav Roubík a Jan Kloz spolu s brankářem Jakubem Soukupem, sice v týmu zůstávají, avšak nemalá část jejich spoluhráčů bude svou hokejovou kariéru pokračovat jinde.

Odchovanec David Tůma, který hrál s Klozem a Roubíkem v jedné lajně, opouští Ústí po čtyřech sezónách. Dlouho se mluvilo o přestupu do Litvínova či do Slavie, avšak produktivní útočník se nakonec upsal Kladnu. K sešívaným místo něj z Ústí zamíří pětadvacetiletý bek Jan Pohl.

Dres Ústí v příštím ročníku nebude oblékat ani veterán Petr Tenkrát, který se po roce vrací do sestavy Rytířů. Na soupisce pro devátou prvoligovou sezónu v řadě nefigurují ani jména Jiřího Kuchlera či Ondřeje Smetany.

Vedení Slovanu se však podařilo do krajského města přilákat i několik velmi zvučných posil. Duo Tůma - Tenkrát by měli v útoku nahradit Daniel Vrdlovec a Zdeněk Doležal. Oba forvardi nasbírali v minulém ročníku WSM Ligy přesně 38 bodů. Spolu s nimi se do Ústí stěhuje i zkušený obránce Jaroslav Kasík. Ten do klubu přichází ze slovenského Popradu, kde byl v sezóně 2015/16 druhým nejproduktivnějším bekem.

Obranné řady vyztuží ještě Patrik Husák s Petrem Přindišem. Z Dynama Pardubice přichází na hostování útočníci Patrik Poulíček a Jaroslav Moučka, přičemž první jmenovaný se na soupisce Slovanu již jednou mihl, a to v ročníku 2014/15.

Aktuální soupiska Slovanu

Brankáři: Martin Volke, Jakub Soukup, Jan Dlouhý

Obránci: Patrik Husák, Matěj Hes, Martin Vágner, Vladimír Brož, Jaroslav Kasík, Marek Macek, David Bernad, Martin Zdvořáček, Jan Hucek, Petr Přindiš

Útočníci: Jaroslav Moučka, David Merta, Jaroslav Roubík, Ladislav Gengel, Jan Dalecký, Jan Kloz, Antonín Melka, Zdeněk Doležal, Daniel Vrdlovec, Patrik Poulíček, Petr Markulinec, Jiří Kalla, Roman Navarra, Ondřej Kopta, Lukáš Sladkovský, Aleš Furch

Slovan na úvod přípravy otočil zápas s Benátkami

Rival Stadionu zahájil sérii přípravných zápasů na domácí půdě proti Benátkám nad Jizerou. Jedinou trefu do černého měl v úvodní dvacetiminutovce na svědomí David Bernad, Slovan tedy šel do první přestávky s jednobrankovým vedením.

Druhá třetina však pro Ústí tak veselá nebyla. Tři a půl minuty po jejím začátku vyrovnal Ivan Ďurač a v čase 26:40 přidal druhou branku Benátek Ladislav Bittner. Před koncem prostřední části ještě k radosti čtyř stovek přítomných fanoušků vyrovnal Lukáš Skočkovský, avšak v padesáté minutě zvrátil vedení zpět na stranu hostů Ladislav Bittner.

Na obrat stavu však stačilo něco málo přes minutu. Nejprve přesně mířil Petr Markulinec a o sedmdesát dva sekund později překonal bezmocného Hosnedla Ondřej Kopta. Slovan se tak mohl z první výhry v přípravě radovat už v úterý.

Sestava Slovanu v posledním zápase: Dlouhý (Kosina) – Bernad, Vaněk, Zdvořáček, Skočovský, Macek, Hucek – Gengel, Komárek, Navarra – Sladkovský, Furch, Markulinec – Kopta, Josefus, Jiří Kalla.