16. 9. 2016 | Vojtěch Martinek

Další štací budou Vršovice, Stadion v sobotu čeká Slavie

Po famózním obratu ve středečním derby nyní kališníky čeká další náročná překážka v cestě z chvostu WSM Ligy. V sobotu se litoměřičtí hokejisté totiž představí na ledě zimního stadionu Eden proti domácí Slavii Praha, která po čtyřech odehraných kolech okupuje druhé místo v tabulce s jednobodovou ztrátou na vedoucí Prostějov. Podaří se kališníkům v Praze nejstarší český hokejový klub zaskočit a odvést si domů pod Radobýl tři body? Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice

Údaje před
5. kolem

Porovnání
po 1. - 4. kole
2-1-0-1
celková bilance
1-0-0-3
2.
postavení v tabulce
13.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
David Šafránek (4+1),
Michal Dragoun (0+5) - oba 5 b.
nejproduktivnější hráč
Ondřej Kopta (2+1),
Jan Veselý (0+3) - oba 3 body
David Šafránek - 4 góly
nejlepší střelec
Ondřej Kopta - 2 góly
Michal Dragoun - 5
nejvíce asistencí
Jan Veselý - 3
Milan Mikulík - 14 TM
nejtrestanější hráč
Martin Bača - 10 TM
Alexander Hylák - 93,23%
úspěšnost brankářů
Patrik Rybár - 91,51%
Filip Šindelář - 84,62%
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Sešívaní překonali Motor i Havířov, zkrotilo je až Kladno

První čtyři kola z pohledu Slavie

• Slavia - Motor 5:3
  • Benátky - Slavia 2:3p
  • Slavia - Havířov 2:1
  • Kladno - Slavia 3:2

Pro pražskou Slavii, jejíž příznivci si před startem letošního ročníku vůbec nebyli jistí, zda-li jejich klub do druhé nejvyšší soutěže nastoupí, začala sezóna 2016/17 pěkně zostra. Do Edenu totiž zavítal jeden z největších aspirantů na postup do Extraligy, ČEZ Motor České Budějovice, který pod dvou třetinách nad domácími vedl 2:3. V jednapadesáté minutě se však povedlo vyrovnat Jaromíru Kverkovi a tři minuty před závěrečnou sirénou poslal Slavii do vedení David Šafránek. Antonín Dušek pak ještě potvrdil obrat sešívaných trefou do opuštěné svatyně Motoru a Pražané tak první zápas vyhráli 5:3.

Otáčet skóre pak musela Slavia i v zápase v Benátkách, tentokrát se jí však nepovedlo obrat dokonat v šedesáti minutách. Po vyrovnávacím zásahu Romana Chlouby šlo utkání do nastaveného času, ve kterém se třicet sekund před jeho koncem dostal ke slovu David Šafránek a dorážkou střely Michala Dragouna rozhodl o vítězi zápasu.

Třetí kolo pak přineslo vyrovnanou bitvu s Havířovem, kterou dvě minuty před koncem základní hrací doby rozhodl Jaromír Kverka. S třemi výhrami ve třech zápasech se tak sešívaní odebrali do Kladna, kde je čekal náročný souboj s Rytíři. I přes to, že Pražané Středočechy přestříleli 37:34, zůstali body nakonec na Kladně. Konečný stav zápasu byl 3:2.

Dragoun a Šafránek v čele týmových statistik

V prvních čtyřech kolech soutěže nasbírali z kádru sešívaných nejvíce bodů David Šafránek (4+1) a Michal Dragoun (0+5). Pětadvacetiletý Šafránek je se čtyřmi zásahy zároveň nejlepším střelcem klubu, z o osm let staršího Dragouna pak pět přihrávek dělá nejúspěšnějšího nahrávače Slavie. Zahanbit se však v úvodních zápasech sezóny nenechali ani Jaromír Kverka (3+0), Henri Tuominen (2+1), Ronald Knot (0+3) či Jaroslav Markovič (0+3). Mezi třemi tyčemi pak skvělé výkony předvádí Alexandr Hylák, který je s procentuální úspěšností 93,23% momentálně čtvrtým nejlepším gólmanem v lize.

Sestava Slavie v posledním zápase: Hylák (Frodl) – Drtina, Knot, Hraško, Růžička, Štebih, Valík, Duda – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun (C), Šafránek, Markovič – Kern, Kverka, Kadlec – Rys, Kubica, Jiránek.