13. 9. 2016 | Jesika Dudková

Blíží se derby se Slovanem, kališníci vyzvou Ústí již ve středu

Druhé domácí utkání bude pro Kališníky opět výzvou. Litoměřický stadion čeká velké derby se severočeským rivalem -- Slovanem z Ústí nad Labem. Stadion tak bude bojovat o první body s ne zrovna moc lehkým soupeřem, výhodou ale bude domácí půda a podpora fanoušků. Litoměřičtí hokejisté tak mají šanci oplatit prohru z přípravného utkání v srpnu a vyhrát tak již tradiční severočeské derby. Přijďte podpořit Stadion ve středu 14.9.2016 v podvečer v 18 hodin.

Drtivá výhra i ztracený náskok: první tři kola z pohledu Slovanu

Slovan má za sebou už dvě výhry. První hned z úvodního utkání s Mostem, se kterým vyhráli jen o jednu branku po samostatných nájezdech 4:3. Zpočátku to vypadalo, že má navrch mostecký tým. Většinou hvězdná první formace Jaroslava Roubíka neměla v ten zápas velké štěstí a ještě v 53. minutě Slovan prohrával 1:3. Těsně před koncem utkání se ale šikovně prosadil obránce David Bernad, kterému spoluhráči přezdívají Marek Židlický, a možná dost oprávněně. Bernad dokázal totiž proměnit hned tři penalty a tím se postaral o bonusový druhý bod pro Ústí, mimo to je hlavně silný hráč na modrý čáře, a skvěle si rozumí s pukem.

David Bernad jezdí nájezdy už od mladšího dorostu a pokaždé použije jinou kličku, dokonce lehce zvládá i proslulou fintu Petera Forsberga.

Poslední ligové utkání Slovanu

• Frýdek - Ústí 7:6
  • Ústí - Kadaň 9:3
  • Most - Ústí 3:4sn

Hned pár dní na to, přestřílel Slovan na domácím ledě Kadaň rozdílem třídy 9:3. V prvních třech minutách se hned trefil zkušený David Merta a následovaly další tři branky. Ve druhé polovině zápasu už bylo jasné, že si jde Slovan pro jasnou výhru, ale přesto nijak nezpomalili na tempu a naopak hráli velmi aktivní hru. Dvěma brankami se také blýskl Zdeněk Doležal a Ladislav Gengel.

První prohru Slovan utrpěl až s Rysy ve Frýdku Místku. Zápas byl celkem vyrovnaný pro oba týmy, ale nakonec zůstaly tři body v Hale Polárka. Ústí zprvu vyhrávalo s tříbrankovým vedením, ale v poslední třetině se Rysové vzchopili a brankář Martin Volke utrpěl hned 4 góly za sebou.

V čele produktivity Doležal s Daleckým, Roubík atakuje tisíc bodů

Nejproduktivnějšími hráči ústeckého Slovanu po prvních třech kolech nového prvoligového ročníku jsou forvardi Zdeněk Doležal a Jan Dalecký. Oba dva stihli nasbírat hned pět bodů. O bod méně pak mají Ladislav Gengel, Daniel Vrdlovec a také zkušený veterán Jaroslav Roubík, který má šanci v letošní sezóně pokořit velmi úctyhodný milník. Osmatřicetiletému ústeckému útočníkovi totiž chybí pouhých šestačtyřicet bodů k překonání hranice tisíce karierních bodů v první lize.

Sestava Ústí v zápase s Frýdkem: Volke – Husák, Kasík, Brož, Vágner, Bernad, Přindiš, Hes – Vrdlovec, Roubík, Kloz – Doležal, Poulíček, Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.