15. 5. 2018 | Vít Trubička

Kališníci ve světě: Tomáš Svoboda

V současné době jediným litoměřickým odchovancem působícím v české nejvyšší soutěži je útočník Tomáš Svoboda. Ten strávil minulou sezónu na dvou působištích. Začínal v brněnské Kometě, načež odešel na hostování do pardubického Dynama.

Tomáš se do Brna vrátil před začátkem sezóny z hostování v Plzni. V kádru letošního mistra Tipsport Extraligy odehrál 31 zápasů. Během nich si připsal shodnou bilanci šesti gólových tref a šesti asistencí. S počátkem nového kalendářního roku však zamířil do Pardubic, kam byl vyměněn za Tomáše Vondráčka. V Dynamu bude působit do konce sezóny následující. Zatím za pardubický celek odehrál šestnáct zápasů v základní části. Jeho bilance z nich činí dvě gólové trefy a pět asistencí. Svoboda rovněž v dresu Dynama zasáhl do všech sedmi utkání vyhrocené čtvrtfinálové série s pozdějším vícemistrem z Třince. V této části sezóny se mu podařilo jednou skórovat a jednou asistovat.

Zdroj titulní fotografie: hcpce.cz