10. 10. 2017 | Jiří Novák

Do Litoměřic přijede Slavia, Pražanům se letos venku daří

Výsledkově i postavením v tabulce jsou na tom Kališníci z Litoměřic po jedenácti kolech WSM Ligy sice lépe, přesto by svého příštího soupeře neměli podcenit. Ve středu přivítají na svém ledě pražskou Slavii, která nejlepší zápasy letošního ročníku předvedla právě na stadionech svých soupeřů. Utkání můžete sledovat v Kalich Areně nebo přes tvcom.cz

• Slavia - Třebíč 2:3

Slávisté až do pondělka vyhráli před vlastními fanoušky jen první zápas sezóny proti Havířovu (5:1), ovšem v posledním odehraném kole si bilanci vylepšili vítězstvím 2:0 proti Přerovu. V osmé minutě otevřel skóre Zdeněk Doležal, pojistku výhry přidal až tři minuty před koncem zápasu obránce Jiří Drtina. Pražané si tak upevnili desátou příčku v tabulce.

Autorka fotografie: Kateřina Macečková (hc-slavia.cz)

Neskončilo ovšem jejich střelecké trápení. Vždyť v jedenácti zápasech dostali do branek soupeře jen 24 puků, to je společně s Kadaní nejméně v celé soutěži. Téměř dvě třetiny branek přitom vstřelili v zápasech venku, kde sešívaní působí, jako by je někdo polil živou vodou. Vysoko vyhráli v Kadani (6:3) a ve Vsetíně (5:2), a uspěli i v Ústí nad Labem (2:1), jen ze souboje v sousedním Kladně vyšli gólově naprázdno (0:2).

Autor fotografie: Miroslav Solař (msolar.cz)

Jen čtyři hráči Slavie dokázali nastřílet víc než dvě branky a jedním z nich je ještě obránce Drtina, který je paradoxně nejlepším střelcem týmu. Kromě něj by si litoměřičtí hráči měli dávat pozor také na Davida Šafránka a Jana Holého, oba ve vzájemných loňských soubojích vstřelili po dvou gólech. I proto byli sešívaní úspěšnější – ze čtyř zápasů vyhráli tři a prohráli jen ten poslední v Litoměřicích, který až po nájezdech (2:1) rozhodl Lukáš Nedvídek. Mimochodem v současnosti už hráč právě Slavie.

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

Kališníci se v pondělí proti Benátkám mohli v tabulce vyšvihnout mezi nejlepší pětici WSM Ligy a začali na tom pracovat dobře, když je Matěj Chalupa v první třetině dostal do vedení. Ve druhé části ale Havlín nejprve v přesilovce vyrovnal a za dalších deset minut otočil skóre Dlouhý. Na konečných 3:1 pro hosty upravil v 57. minutě opět v přesilovce Kolmann. V zápase Benátkám výrazně pomohl i obránce Liberce se zkušenostmi z NHL Ladislav Šmíd.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová