24. 9. 2017 | Barbora Koťová

Poradí si Litoměřice s Třebíčí a navážou na sobotní výhru?

V pondělí vyjedou Kališníci bojovat o další body do vzdálené Třebíče. V minulé sezóně Stadion nad Horáckou Slavií vyhrál pouze jednou, a to v prodloužení. Zápasy však byly pokaždé velice vyrovnané a o výsledku vždy rozhodly až poslední minuty utkání. Dokáže Stadion úspěšně navázat na sobotní vítězství nad Vsetínem a doveze do Kalich Areny cenné body?

Dosavadní průběh sezóny Třebíče

Horácká Slavia do letošní sezóny nevstoupila úplně nejlépe. První dvě utkání odehrála na domácím ledě a obě prohrála, první s Benátkami nad Jizerou (1:3) a druhé s Ústím nad Labem (3:6). Ani třetí utkání v Karlových Varech se třebíčským hráčům nevyvedlo podle jejich představ, a tak domů odjeli bez bodů po porážce 5:1. Až ve čtvrtém kole svou smůlu Třebíčští prolomili, když v domácím prostředí porazili v prodloužení kladenské Rytíře. V posledním odehraném utkání Třebíč zvítězila na ledě Přerova 2:4.

Letní příprava Horácké Slavie

Třebíč v srpnu vůbec nezahálela a odehrála hned devět přípravných utkání, ve kterých se jí náležitě dařilo. Z devíti odehraných zápasů prohrála pouze dva, první prohrané utkání bylo na ledě Přerova. Tento zápas Zubři ovládli a zvítězili 3:0. Druhé prohrané utkání sehrála Horácká Slavia na domácím ledě, kde podlehla Vsetínu, kterému k vítězství nad domácím mužstvem stačil pouhý jeden gól. Mezi své soupeře zařadila Třebíč kromě Přerova a Vsetína i další celek z WSM Ligy a tím byl Prostějov. Pro zpestření přípravy vyzvala Třebíč také týmy z jiných soutěží, z druhé ligy Šumperk a Žďár nad Sázavou. Z extraligy sehráli třebíčští hráči přátelské utkání proti brněnské Kometě.

Vzájemné zápasy loňského ročníku

28.9.2016, 9. kolo: Třebíč - Litoměřice 0:1 pp.
Branky a nahrávky: 62. Paločko (Hanták).

9.11.2016, 22. kolo: Litoměřice - Třebíč 2:3
Branky a nahrávky: 20. R. Pilař (Švagrovský), 56. Rubeš (Pavlas) – 8. Milfait (Dymáček, Malec), 17. R. Zohorna (Raška, Mrázek), 58. Malec (Jan Wasserbauer).

17.12.2016, 35. kolo: Třebíč - Litoměřice 5:4 pp.
Branky a nahrávky: 8. Psota (Bartejs, Kristl), 14. J. Zdráhal (Niko, R. Erat), 44. R. Erat (Pekr), 53. Pekr (J. Zdráhal), 61. J. Zdráhal (R. Erat) – 9. Loskot (TS), 28. R. Pilař (Jebavý), 30. Švagrovský (Pletka, J. Šulc), 46. Kopta (Hanták).

1.2.2017, 48. kolo: Litoměřice - Třebíč 2:3
Branky a nahrávky: 28. J. Veselý (Smetana), 35. Stoklasa (J. Šulc) – 3. Malec (T. Havránek), 51. Dolníček, 59. Psota (Milfait).

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek