18. 9. 2017 | Barbora Koťová

Uspěje Stadion na ledě Frýdku-Místku?

Ve středu 20.9. vyrazí Kališníci bojovat o další cenné body do dalekého Frýdku-Místku. V minulé sezóně frýdeckomístecké mužstvo nepatřilo mezi oblíbené soupeře, avšak v posledním vzájemném duelu dokázal Stadion skončit smolné období a soupeře porazil 2:5. Navážou litoměřičtí hokejisté na domácí výhru nad kadaňskými Trhači a dovezou z pomezí Moravy a Slezska do Kalich Areny body?

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice

Údaje před
4. kolem

Porovnání
po 1. - 3. kole
2-0-1-1
celková bilance
2-0-0-1
2.
postavení v tabulce
6.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Radegast index
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
Milan Mikulík (1+2) – 3 body
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Dosavadní průběh sezóny Frýdku-Místku

Na rozdíl od Litoměřic mají hokejisté Frýdku-Místku odehraná již čtyři utkání. K prvnímu duelu letošní sezóny vyrazili Rysi až na druhý konec České republiky, a to do Karlových Varů. Přestože nad favorizovaným domácím celkem dlouho vedli, o vítězi tohoto zápasu rozhodlo až prodloužení, ve kterém se dříve dokázali prosadit hráči karlovarské Energie. Po utkání v lázeňském městě ještě nebyl výlet po Čechách u konce, o den později odehráli frýdeckomístečtí hokejisté zápas druhého kola proti Kadani. Nad Trhači dokázali zvítězit 3:4 v základní hrací době, a tak se zpátky na Moravu vraceli se čtyřmi body. Ve třetím kole přivítali v domácím prostředí kladenské Rytíře, kteří bez problémů porazili domácí celek 0:3. Čtvrtý zápas odehráli Rysi proti mužstvu z Přerova se kterým si poradili a vyhráli 1:3.

Letní příprava Rysů

V letní přípravě se Frýdek utkal dvakrát s prostějovskými Jestřáby, které v prvním utkání porazil 5:2, v odvetě už ale uspěl Prostějov (5:1). Na domácím ledě v srpnu Rysi přivítali také polský Krakov, který si s domácím celkem poradil a zvítězil 2:4. V rámci letní přípravy se frýdeckomístečtí hokejisté zúčastnili Memoriálu Pavla Zábojníka ve slovenském Zvolenu, který dokázali vyhrát. V posledním přípravném utkání vyzval Frýdek-Místek přerovské Zubry. Ve velice napínavém utkání o vítězi rozhodli až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí přiklonilo na stranu hostujícího mužstva a Přerov tak zvítězil po samostatných nájezdech 3:4.

Autor fotografie: Michal Navrát, hcf-m.cz

Vzájemné zápasy loňského ročníku

9.9.2016, 2. kolo: Litoměřice - Frýdek-Místek 0:1
Branky a nahrávky: 47. Klimša (Kovařčík O., Kaňa).

15.10.2016, 15. kolo: Frýdek-Místek - Litoměřice 2:0
Branky a nahrávky: 50. Matyáš (Chmielewski, Kovařčík O.), 60. Luka.

26.11.2016, 28. kolo: Litoměřice - Frýdek-Místek 0:1
Branky a nahrávky: 45. Cienciala (Franek, Růžička).

14.1.2017, 41. kolo: Frýdek-Místek - Litoměřice 2:5
Branky a nahrávky: 46. Jašek (TS), 51. Cienciala (O. Kovařčík) – 6. Valášek (Nedvídek, Kalla), 41. Kopta (Hanták, Loskot), 47. Kalla (Smetana, Miškář), 52. Kopta (Piegl, Loskot), 54. Nedvídek (Šulc, Kalla).

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek