6. 3. 2017 | Vít Trubička

Zakončí kališníci letošní ročník WSM Ligy vítězstvím?

Je skoro po všem. Sezóně 2016/2017 pomalu ale jistě zvoní zvonec. Přesto všechno na Stadion čeká ještě jedno utkání proti kadaňským Trhačům. Trhači museli i během play-out bojovat o udržení, náskok na sestupující Most nebyl zpočátku dostatečný. Svou úlohu zvládli na výbornou a nyní se mohou soustředit, stejně jako Litoměřice, na příští sezónu. Stadion též zvládl play-out dle očekávání a udržel v něm první místo. Derniéra tohoto ročníku začne v 18:00. Jak je zvykem, i nyní je vstupné zdarma. Přijďte se tedy s kališníky rozloučit v co nejhojnějším počtu.

HC Stadion Litoměřice – SK Trhači Kadaň

Tadeáš Dvořák – 75,00%
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Předcházející zápasy bojů o udržení z pohledu Kadaně

• Kadaň - Havířov 4:0
  • Kadaň - Most 4:3 pp.
  • Kadaň - Litoměřice 2:3 pp.
  • Most - Kadaň 6:3
  • Havířov - Kadaň 0:3

Paradoxně porážka od Litoměřic přinesla Trhačům záchranu

Farma chomutovských Pirátů během základní části nenacházela optimální formu k zopakování ročníku přechozího, tj. postupu do předkola play-off. Namísto toho se s nedalekým Mostem předháněla v závodech o 13. místo, v kterých byla nakonec výrazně úspěšnější. K záchraně ale musela projevit ještě nějaké úsilí. Svou bojovnost však Kadaň prokázala již v prvním kole, kdy porazila výrazně omlazený Havířov na jejich ledě 3:0. Cesta se Trhačům trochu zkomplikovala v dalším kole, kdy zavítali do Mostu. Most cítil naději, kterou přetavil ve výhru 6:3. První zápas s Litoměřicemi Trhači i přes usilovný boj v závěru nezvládli a kališníkům podlehli v prodloužení 2:3. I bod však díky výhře Havířova v souběžně hraném zápasu Trhačům k záchraně vystačil.

Z tohoto důvodu byly následující dva zápasy víceméně udržovací. Hned první z nich bylo druhé derby s Mostem. Vyrovnaná přestřelka vyzněla lépe pro domácí Trhače, kteří zvítězili v prodloužení 4:3. Jako druhé a zatím poslední utkání odehrála Kadaň doma proti Havířovu. Trhači si udrželi v dvojzápasu s AZetem čisté konto a hosty na dalekou cestu do polského pohraničí poslali s výpraskem 0:4.

Autor fotografie: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Poslední vzájemný zápas v play-out

25.2.2017, 3. kolo play-out, SK Trhači Kadaň – HC Stadion Litoměřice 2:3 pp.
Branky a nahrávky: 7. Zadražil (Kohout), 41. Tomeček (Kohout, Chlouba) – 12. Švagrovský (Ondráček, Pilař), 47. Pilař (Plášil), 62. Plášil (Kalla, Stoklasa)
Vyloučení: 3:5
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 33:26
Zásahy brankářů: 23:31

Autor fotografie: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Produktivitě vládne Chlouba, branku jistí Strmeň

První místo v tabulce produktivity nejen Kadaně, ale i celé skupiny play-out zaujímá Roman Chlouba. Během dosavadní pětice zápasů se třikrát střelecky prosadil a sedmkrát asistoval. Tím pádem v Kadani vede i tabulce střelců a nahrávačů. Chlouba v této sezóně nastoupil i šestkrát v dresu Chomutova v Tipsport Extralize. V nich si však nepřipsal ani jeden bod. V základní části vstřelil jedenáct gólů a dvanáctkrát asistoval, čímž ji zakončil na čtvrtém místě v tabulce produktivity. Tu v základní části ovládl Jaroslav Kůs se svými deseti góly a 32 asistencemi. V bojích o udržení je druhým nejproduktivnějším hráčem se šesti asistencemi, k nim ale nepřidal ani jednu branku.

Ve třech duelech hájil branku Trhačů Jan Strmeň s úspěšností 91,43%. V základní části odchytal 32 zápasů s úspěšností 92,17%. Dokonce se čtyřikrát objevil ve svatyni Pirátů. Jeho úspěšnost je v nich rovna 87,10%. Dva zápasy odchytal Štěpán Lukeš s úspěšností 89,66%. Tento gólman v základní části nastoupil sedmkrát s úspěšností 90,00%. Zatím jediný start v play-out si připsal Tadeáš Dvořák. Chomutovský odchovanec v nich byl úspěšný na 75,00%. V základní části odchytal Dvořák čtrnáct zápasů s úspěšností 91,81%. Čtyři zápasy odchytal v dresu karlovarské Energie. Jeho úspěšnost v nich byla rovna 86,21%.

Sestava Kadaně v posledním utkání: Lukeš – Tomeček, Popela, Weinhold, Trefný, Černý, Tejnor, Šafář, Šimek – Zadražil, Raška, Hejcman – Chrpa, Kůs, Vrána – Osmík, Chlouba, Kohout – Slavíček.