24. 2. 2017 | Vojtěch Martinek

Kališníci míří do Kadaně, zabrání jí před pojištěním záchrany?

Boje o udržení ve druhé nejvyšší české hokejové soutěži pokračují tuto sobotu třetím kolem, ve kterém byla Stadionu přisouzena Kadaň. Partnerský klub extraligových celků Chomutova a Karlových Varů je momentálně předposlední, na Most má náskok devíti bodů. Domácím však bude ze střetu s Litoměřicemi stačit vytěžit jeden bod, aby definitivně odsoudili poslední tým tabulky k minimálně ročnímu pobytu ve druhé hokejové lize. Jak duel dopadne? Úvodní buly je naplánováno na 17:00.

Údaje před

• Litoměřice - Kadaň 6:4
  • Kadaň - Most 5:2
  • Třebíč - Kadaň 3:4pp.

Kadaň promarnila šanci Most definitivně pohřbít, nemusí však začít panikařit

Trhači strávili první polovinu základní části konstantním soupeřením o předposlední příčku s Mostem, díky dobrým výkonům zejména v prostředku sezóny se jim však nejen povedlo od čtrnáctého místa úplně oprostit, ale i vybudovat si slušný náskok. Právě díky tomuto náskoku mohou být Kadaňští v bojích o udržení ve WSM Lize relativně klidní – aby spadli, svěřenci Jaroslava Becka by nesměli v následujících čtyřech zápasech získat ani jeden bod, zatímco Baník by musel všechny své střetnutí vyhrát.

Kadaň měla šanci zatlouct poslední hřebík do mostecké rakve v sobotu, kdy se představila na jeho ledě. Tam však padla 3:6 a farma Litvínova si tak udržela aspoň nějakou naději na záchranu v lize.
(Autor fotografie: Petr Kozelek, www.skkadan.cz)

Bilance Litoměřic s Kadaní v letošní sezóně

8. 10. 2016, 13. kolo: SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice 0:2
Branky LTM: Beránek, Frühauf.

19. 11. 2016, 26. kolo: HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň 4:0
Branky LTM: Rubeš, Kalla, Nedvídek, Valášek.

7. 1. 2017, 39. kolo: SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice 2:1
Branky LTM: Ondráček.

13. 2. 2017, 52. kolo: HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň 6:4
Branky LTM: Švagrovský, Zajan, Plášil, Kalla, Veselý, Ondráček.

Celková bilance Stadionu: 3 výhry, 1 porážka (skóre 13:6)

V play-out tým táhnou Chlouba s Kůsem

Statistiky Trhačů v základní části ovládl celkem dvaačtyřiceti body šestadvacetiletý forvard Jaroslav Kůs, který se zatím v letošním play-out projevil třemi asistencemi. O bod více má na kontě Roman Chlouba, jenž jej nabyl vstřelenou brankou v utkání s Mostem. Sedm hráčů na soupisce Kadaně si zatím zapsalo jeden bod.

Do obou doposud odehraných zápasů bojů o udržení vstupoval jako jednička Jan Strmeň (úsp. 93,18%), který po třetí inkasované brance v zápase s Mostem přenechal brankoviště Tadeáši Dvořákovi. Ten za necelých devětadvacet minut utkání čelil dvanácti střelám, z nichž tři skončili v kadaňské síti. Jeho úspěšnost je tak 75,00%.

Sestava Kadaně v posledním utkání: Strmeň (31. Dvořák) – Trefný, Černý, Šafář, Tejnor, Šimek, Tomeček, Weinhold – Kůs, Hejcman, Chlouba – Vrána, Osmík, Kohout – Slavíček, Raška, Chrpa – Wágner, Zadražil.