21. 2. 2017 | Vít Trubička

Druhý zápas play-out, přelstí kališníci Havířov?

Pro oba dnešní soupeře středeční duel není vůbec rozhodující, neboť mají záchranu jistou. To jak kališníkům, tak AZetu dává šanci na vyzkoušení mladých hráčů, kteří v průběhu základní části moc šancí nedostávali. Tento přístup se projevil v prvním kole bojů o udržení. Litoměřice totiž podlehly Mostu a Havířov Kadani. Poslední střetnutí zcela ovládl Havířov. Podaří se kališníkům tuto porážku oplatit? To se dozvíme již v osmnáct hodin v Kalich Areně. Vstupné je opět zdarma.

HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 2010

Údaje před
2. kolem play-out

Porovnání
po 1. kole
16-6-8-23
celková bilance
17-4-5-27
1.
postavení v tabulce
2.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Marek Loskot (1+1) – 2 body
Filip Hanták (1+1) – 2 body
nejproduktivnější hráči
zatím bez vstřelené branky či asistence
Marek Loskot – 1 gól

• Havířov - Prostějov 3:1
  • Přerov - Havířov 1:3

Havířovu v podstatě začala příprava na nový ročník WSM Ligy

Stejně jako Litoměřice, i Havířov následující pětici zápasů nepřikládá příliš velký význam. AZet se sice snažil vydrápat výše, seč mu síly stačily. Přes čtveřici týmů – Litoměřice, Frýdek-Místek, Benátky nad Jizerou a Přerov se nedokázal probojovat, tudíž zůstal na dvanáctém místě. Při posledním zápasu proti Kadani nastoupilo hned sedm juniorů. Což se projevilo na celkovém výsledku. Trhači si odsud odvezli velmi cenné tři body po výhře 3:0.

Autor fotografie: Michal Polák, hc-havirov.cz, empefoto.cz

Vzájemná bilance obou soupeřů v základní části

7.9., 1. kolo: HC AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 4:1
Branka LTM: Kopta

12.10., 14. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 3:1
Branky LTM: Veselý, Beránek, Bulík

23.11., 27. kolo: HC AZ Havířov – HC Stadion Litoměřice 2:1 pr.
Branka LTM: Kalla

11.1., 40. kolo: HC Stadion Litoměřice – HC AZ Havířov 0:3
Celková bilance: jedna výhra, jedna prohra v prodloužení, dvě prohry (skóre: 5:10)

Bodově dominuje Štumpf, branku jistí Laco

Havířovští se mohli v základní části spoléhat na góly Daniela Štumpfa. Se svou bilancí patnácti gólových tref a osmnácti asistencí vede o šest bodů před Petrem Kankem. Štumpf ale po 49 odehraných zápasech zamířil do Trenčína. Kankovi však k této bilanci stačilo o 21 zápasů méně, neboť sezónu začal ve Frýdku-Místku. Nejproduktivnější trojici uzavírá odchovanec pražské Sparty, který v sezóně 2014/15 odehrál 25 zápasů za Stadion s bilancí sedmi gólů a sedmi asistencí, David Dvořáček. Dvořáček za AZet odehrál 49 zápasů, během nichž se jedenáctkrát gólově prosadil a patnáctkrát asistoval.

Po většinu zápasů byl posledním mužem v havířovské sestavě Marek Laco. Svatyni Slezanů střežil 38 utkání s úspěšností 92,18%. Lacovi zdatně sekundovala dvojice Dušan Šafránek a Kamil Šimeček. Šafránek odchytal deset zápasů s úspěšností 91,58% a Šimeček sedm zápasů s úspěšností 88,97%. Dvakrát se v brance mihl Jiří Matoušek, jeho úspěšnost je rovna 90,48%. V zatím jediném zápase play-out se ochráncem pevnosti Havířova stal Dušan Šafránek, jemuž se tato úloha povedla na 85,00%.

Autor fotografie: Michal Polák, hc-havirov.cz, empefoto.cz

Sestava Havířova v posledním utkání: Šafránek – Holomek, Chroboček, Krisl, Bahounek, Dudek, L. Doudera, Mrowiec – Kalus, Hlinka, Kanko – L. Bednář, Maruna, Dvořáček – Gřeš, Pořízek.