10. 1. 2017 | Vít Trubička

Zahájí kališníci poslední část WSM ligy vítězně?

Po dvou utkáních, ze kterých Litoměřice odjížděly jako poražené, potřebují již bodovat vzhledem k blížícímu se play-off. Středeční soupeř z Havířova má blíže k bojům o záchranu, z dvanáctého místa se marně snaží dohonit sedmibodovou ztrátu na Frýdek-Místek a právě Litoměřice. Domácí tým naopak může odskočit o dvě příčky výše. Podaří se AZetu poprvé v letošní sezóně vyplenit Kalich arénu, nebo konečně budou kališníci brát plný bodový zisk? To se dozvíme již v 18:00.

Havířovu se nedaří navázat na loňský ročník

Tým AZetu se převážnou většinu sezóny krčil u chvostu tabulky, těsně před Kadaní a Mostem. Tak tomu je i v současnosti a hosté ze Slezska obývají 12. místo tabulky WSM ligy se záporným skóre 86:94. Na jedenáctý Frýdek-Místek i desáté Litoměřice mají sedmibodovou ztrátu a čím dál tím kratší čas na její smazání. Stále však mají šanci dostat se do předkola play-off a zopakovat si loňské čtvrtfinále, kam se dostali po vyřazení Litoměřic, avšak jihlavská Dukla byla nad jejich síly.

Havířov se ale stále snaží odrazit, což dokládají zejména dvě výhry z posledních pěti střetnutí. Před vysněným cílem je však stále před nimi dlouhá cesta, umocněná tím, že za hlavními favority soutěže - Českými Budějovicemi, Kladnem a Jihlavou musí cestovat na jejich domovské svatostánky. Z pohledu vstřelených a obdržených branek na tom však nejsou o moc hůře než domácí Stadion.

Autor fotografie: Michal Polák (hc-havirov.cz)

Vzájemné duely jsou zatím lepší pro Havířov

Jak bylo již několikrát zmíněno, Litoměřice s Havířovem spolu sehrály již tři utkání. Prvním střetnutím oba týmy zahájily tento ročník WSM ligy. Zápas se odehrál v havířovské K&K Pneu aréně. Domácí tým zvítězil vysoko 4:1. Napodruhé se oba týmy setkaly v Kalich aréně, kde opět zvítězili domácí. Pro tentokrát jím byl litoměřický Stadion, který vyslal hosty na dalekou cestu s výsledkem 3:1. Avšak jak tradice této série velí, i tentokrát zůstal větší počet bodů v domácím prostředí, už však v dalším duelu v Havířově byl rozdělen v poměru 2:1. Skóre otevřel v 20. minutě havířovský Marcel Petran. Tak tomu bylo až do 53. minuty, kdy se podařilo vyrovnat Jaroslavu Kallovi. O dvou bodech pro domácí rozhodl již zkraje prodloužení Marek Kalus.

23.11.2016, 27. kolo HC AZ Havířov 2010 – HC Stadion Litoměřice 2:1 pp.
Branky a nahrávky: 20. Petran (Dvořáček, Kanko), 61. Kalus (Doudera) – 53. Kalla (Paločko, Bílek).
Vyloučení: 4:2
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0

Autor fotografie: Dalibor Durčák (hc-havirov.cz)

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem je momentálně Daniel Štumpf (na fotce) s devatenácti body. Nejlepším střelcem je však s deseti trefami Michal Hlinka. Pořadí asistentů vede dvojice David Dvořáček a Jiří Krisl, kteří si připsali celkem dvanáct asistencí. Gólmanem s nejvyšším počtem startů je Marek Laco, který hájil svatyni Havířova po 33 střetnutí s úspěšností 92,24%. Sedmkrát zaskočila alternace v podobě Kamila Šimečka, který byl úspěšný na 88,97%. Jediný start v brance Havířova má na svém kontě Jiří Matoušek s úspěšností 88,24%.

Sestava Havířova z posledního střetnutí: Laco – Seman, Chroboček, Doudera, Petran, Holomek, Krisl – Kanko, Kalus, Pořízek – Haas, Dvořáček, Kotala – Bednář, Greš, Hlinka – Štumpf, Maruna.