7. 2. 2016 | Petra Pilbauerová

Nadělí kališníci Slavii čtvrtou porážku v řadě?

Základní část WSM Ligy pomalu ale jistě míří do finiše, Stadion v pondělí čeká náročná bitva o velmi cenné tři body v Edenu. Ze všech tří vzájemných zápasů v letošní sezóně vyšla vítězně Slavia, která momentálně okupuje čtvrté místo prvoligové tabulky. Kališníci si však už několikrát v letošní sezóně vyšlápli na favorita a dokázali, že je není radno podceňovat. Překvapí Stadion papírově silnějšího soupeře i v pondělí? Utkání začíná v 18:00.

HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice

• Most - Slavia 6:5sn
  • Slavia - Jihlava 1:3
  • Havířov - Slavia 3:0

Slavia je po svém sestupu jedním z permanentních majitelů prvních příček tabulky WSM ligy, ale její momentální bilanci hyzdí už tři prohry v řadě. První přišla neočekávaně s Mostem, kde sešívaní prohráli po samostatných nájezdech. Ani jihlavská Dukla si s Pražany nebrala servítky. Zatím poslední tvrdá zkouška přišla ze strany Havířova, odkud se rudobílý celek vracel s nulou. S ziskem jediného bodu v posledních třech ligových klání tak sešívaným náleží čtvrtá příčka prvoligové tabulky.

Komu se daří?

Nedílnou součástí první útočné formace Slavie je bývalý litoměřický forvard Miloslav Čermák. Ten si z doposud odehraných utkání odnesl vyvážený poměr 22 gólů a 22 asistencí. Spolu s ním tvoří trojici nejproduktivnějších hráčů sešívaných Nathan Robinson (13+27) a Jaroslav Markovič (16+20). Novou tváří v řadách Slavie je finský útočník Henri Tuominen, který zde působí od 18. ledna. O dva dny později svůj start pokřtil vstřelením zahajovací branky v utkání proti Prostějovu.

Poslední zápasy obou týmů

AZ Havířov - HC Slavia Praha 3:0
Sestava Slavie:
Hylák – Andrlík, Knot, Hruška, Růžička, Hraško, Přindiš – Mikulík, Tuominen, Čermák – Robinson, Vas, Markovič – Ondráček, Šafránek, Hruška – Bahenský, Kašpařík, Jiránek.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 2:5
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michajlov) – Toman, Bílek, Pavlas, Piegl, Šulc, Mikliš, Bažant – Kalla, Doležal, Švagrovský – Horna, Berger, Přeučil – Kopta, Nedvídek, Vantuch – Krátoška, Valášek, Beránek – Racek.