2. 2. 2016 | Petra Pilbauerová

Petr Přeučil hodnotí utkání proti Kladnu

Mostecký rodák začal s hokejem v Litvínově. Následující čtyři roky strávil v kanadské juniorce a v roce 2001 byl draftován týmem New York Rangers. Po svém návratu do Česka na chvíli znovu oblékl dres Litvínova, který následně vyměnil za žlutou a modrou ústeckého Slovanu. Další zkušenosti sbíral ve Vsetíně, Hradci Králové a Berouně. Sezonu 2010 - 2011 strávil v Litoměřicích. Následujícím působištěm byl Most střídavě s Ústím nad Labem. V zápasu s kladenskými Rytíři se v prvních minutách druhé třetiny blýskl vstřelenou brankou.

Jaký máte pocit ze zápasu proti Kladnu?

Nevím, co diváci, ale my jsme hlavně chtěli vyhrát nehledě na to, že jde o první celek tabulky. Jsem rád, že to vyšlo.

Sehráli jste výbornou první třetinu. Očekávali jste, že se na vás Kladno ihned vrhne nebo jste jej chtěli zatlačit?

Chtěli jsme hrát svoji hru, tedy napadat soupeře v útočném pásmu. Myslím si, že se nám to v průběhu první části dařilo. Na druhou stranu se jejich herní styl po první přestávce trochu změnil.

Ve druhé třetině se Vám povedlo vstřelit branku..

Jsem rád, že jsem ji vůbec dal. Na soupeři nezáleží, ať už je to Kladno nebo Kadaň – gól je gól.

Co se v týmu změnilo od Vašeho posledního působení zde v Litoměřicích?

Změnilo se toho hodně. V prvním roce po postupu Litoměřic do první ligy se to tu kluci teprve učili. Od té doby profesionalita značně vzrostla.

Je v kabině někdo, s kým se znáte? Nebo někdo, kdo tu byl ještě před těmi pěti lety?

Ne, nikdo tu nezůstal. Před příchodem sem jsem se ale zajímal, kdo tu nyní hraje. Chtěl jsem vědět, kam jdu.

Co bylo důvodem Vašeho přestupu zpátky do Litoměřic?

Byli zde nějací zranění hráči a tak jsem po domluvě s Mostem tuto nabídku přijal.

Je tu znát jiná úroveň nežli v Mostě?

Máme tu o poznání lepší zázemí. Nemůžu si na nic stěžovat.

Máte za sebou už několik odehraných utkání v dresu Litoměřic. Kam byste zařadil zápas s Kladnem?

Kladno patří mezi soupeře, kteří chtějí hrát hokej. Stejně tak třeba České Budějovice. To nám přináší výhodu, protože se proti takovým silným týmům můžeme vytáhnout a určitě nám takováto motivace i více vyhovuje.