24. 1. 2016 | Vojtěch Martinek

Boj o play-off pokračuje zápasem proti Šumperku

Po osmi dnech se na led Kalich Areny opět vrátí prvoligový hokej. Litoměřické hokejisty čeká v pondělí střet s draky ze Šumperka, kteří momentálně okupují předposlední příčku tabulky druhé nejvyšší soutěže. Pro oba týmy to bude důležitý zápas - Stadion stále bojuje o přímý postup do play-off a potřebuje body jako sůl, zatímco Šumperk si chce v posledních kolech základní části vybojovat co nejlepší startovní pozici pro nadcházející baráž. Potvrdí Litoměřice na domácí půdě roli favorita? Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - Salith Šumperk

Údaje před
44. kolem

Porovnání
po 1. - 43. kole
14-7-4-18
celková bilance
8-5-6-24
10.
postavení v tabulce
13.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Jaroslav Kalla (10+23) - 33 b.
nejproduktivnější hráč
Tomáš Fořt (17+18) - 35 b.
Zdeněk Doležal,

• Šumperk - Most 2:3p
  • Jihlava - Šumperk 5:1
  • Havířov - Šumperk 6:5

Již na začátku letošního ročníku bylo jasné, že pátá sezóna Salithu v druhé nejvyšší soutěži nebude pro šumperské hokejisty procházkou v růžovém sadu. Klub, který v úvodních dvaceti kolech nasbíral pouze patnáct bodů, se kvůli nepříznivým výsledkům rozhodl v polovině listopadu provést změny v realizačním týmu - Radka Kučeru nahradil na pozici hlavního trenéra Milan Mazanec a s novou tváří na střídačce se začalo blýskat na lepší časy. Draci totiž během následujících jedenácti zápasů více než zdvojnásobili jejich celkový bodový zisk a v úspěšném období zdolali i soupeře jako Kadaň, Prostějov nebo dokonce Jihlavu. S příchodem nového roku ale šumperské hokejisty forma opustila. V lednu zatím zvítězili pouze jednou a pokud v pondělí v Kalich Areně padnou, bude to jejich šestá porážka v řadě.

Komu se daří?

Ofenzivním statistikám Salithu vévodí třiadvacetiletý útočník Tomáš Fořt (17+18, na fotce), který je zároveň nejúspěšnějším střelcem severomoravského celku. Velmi úspěšnou sezónu požívá i Jan Milfait (11+21), který v dresu Havlíčkova Brodu v minulé sezóně nasbíral pouze sedm bodů, avšak nyní jich má na kontě téměř pětkrát tolik. Trojici šumperských tahnonů uzavírá forvard Daniel Vrdlovec (9+24). V brankovišti Salithu pravidelně rotují hned tři draci - vedle Daniela Zelenky se mezi třemi tyčemi objevují i Miroslav Svoboda a Filip Šindelář.

Poslední zápasy

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Sestava Litoměřic: J. Pavelka (Veselý) – Jank, Toman, Mikliš, Pavlas, D. Bílek, J. Šulc, Piegl – Horna, Z. Doležal, Kalla – Švagrovský, Nedvídek, P. Beránek – P. Přeučil, Berger, Kristl – Brandejský, Rousek, Krátoška.

HC AZ Havířov 2010 - Salith Šumperk 6:5 (0:2, 3:3, 3:0)
Sestava Šumperku: Svoboda (Zelenka) – Zdráhal, Holík, Puzič, Sedlák, Gewiese, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Staněk, Plášek, Hlinka – Haas, Miškovský, Brunec – Ostřanský, Prokop, Hroch.