15. 1. 2016 | Vojtěch Martinek

Kališníky čeká návštěva z dalekého Slezska

Jihlava překonána, dalším soupeřem Stadionu bude Havířov. Z předchozích třech vzájemných zápasů vyšli kališníci vítězně dvakrát, ale porazit Havířov bude tentokrát větší výzva, než minule. AZet je totiž ve formě - z posledních osmi zápasů šest vyhrál a navíc se může spolehnout na kvalitní posilu v brance. Navážou kališníci na výborný výkon v Jihlavě a uštědří slezskému sokovi jedenadvacátou porážku v letošní sezóně? Utkání začíná v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov

Údaje před
41. kolem

Porovnání
po 1. - 40. kole
14-7-4-15
celková bilance
18-2-1-19
8.
postavení v tabulce
9.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Jaroslav Kalla (10+20) - 30 b.
nejproduktivnější hráč
Petr Kanko (19+15) - 34 b.
Zdeněk Doležal - 14 gólů

• Havířov - Most 4:1
  • Jihlava - Havířov 2:4
  • Motor - Havířov 4:2

Havířovští hokejisté jsou ve formě. V posledním zápase na ledě českobudějovického Motoru sice padli, avšak pět zápasů předtím vyhráli a na chvíli se tak odpíchli od posledních čtyřech míst v tabulce, ve kterých se většinu sezóny nacházeli. AZet v jejich pětizápasové sérii zdolal například Kadaň, Jihlavu nebo pražskou Slavii, které v Edenu nasázel čtyři branky. Slezanům se v oslabení daří takřka stejně, jako Litoměřicím, ale využití přesilových her mají o dvě procenta nižší.

Komu se daří?

Hlavní hvězdou AZetu se v posledních týdnech stal čerstvě pětatřicetiletý slovenský gólman Marek Laco. Odchovanec Žiliny do týmu přišel v závěru října a od té doby zaujímá pozici jedničky. Po šestnácti odehraných zápasech v dresu Havířova si drží zhruba 93% úspěšnost zákroků, což je úctyhodný výkon. Havířovskou ofenzívu táhne útočník Petr Kanko (19+15), kterého doplňují forvardi Antonín Pechanec (3+25) a Daniel Štumpf (13+13).

Poslední zápasy obou celků

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 0:1
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Michajlov) – Bílek, Toman, Mikliš, Šulc, Piegl, Pavlas, Plášil – Doležal, Kristl, Kalla – Nedvídek, P. Beránek, Švagrovský – Berger, Rousek, Přeučil – Půlpán, Kastner, Krátoška.

ČEZ Motor České Budějovice - AZ Havířov 4:2
Sestava Havířova:
Laco (Matoušek) – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář, Stuchlík – Miliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek.