29. 12. 2015 | Vojtěch Martinek

Do Kalich Areny zavítá pražská Slavia

Den před Silvestrem čeká na kališníky velká výzva. Na sever Čech totiž přicestuje pražská Slavia, která dokázala litoměřické hokejisty porazit v obou vzájemných střetnutích letošní sezóny. Sešívaní ale neprožívají zrovna dvakrát nejpovedenější období – z posledních sedmi zápasů vyhráli pouze dvakrát a navíc v předchozím kole padli na domácí půdě s jedenáctým Havířovem. Oplatí kališníci Slavii obě porážky? Utkání začíná v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

Údaje před
36. kolem

Porovnání
po 1. - 35. kole
12-6-4-13
celková bilance
15-5-5-10
8.
postavení v tabulce
4.
získané body
počet vstřelených branek
počet obdržených branek
Jaroslav Kalla (10+15) - 25 b.
nejproduktivnější hráč
Miloslav Čermák (16+19) - 35 b.
Lukáš Nedvídek - 13 gólů

• Slavia - Kadaň 2:3p.
  • Třebíč - Slavia 1:2
  • Slavia - Most 4:1
  • Jihlava - Slavia 6:5sn.
  • Slavia - Havířov 1:4

Ač nenaplňují očekávání svých fanoušků, slavisté se celou sezónu pohybují na horních příčkách prvoligové tabulky. Více než polovinu z jejich momentálního bodového zisku ale sešívaní získali v prvních třinácti kolech letošní sezóny a nyní riskují pád pod první šestici týmů – sedmý Prostějov totiž na Pražany ztrácí pouhé čtyři body. Z posledních sedmi zápasů zvítězila Slavia pouze dvakrát, a to proti Třebíči a Mostu. V posledním zápase hrubě podcenila jedenáctý Havířov, který si po výhře 4:1 odvezl z Edenu domů do Slezska všechny body.

Slavia má nejlepší oslabení v lize, v přesilovkách se ale trápí a procentuálním využitím je až jedenáctá v celé lize. Stadion je na tom opačně – může se pyšnit čtvrtou nejlepší hrou v početní výhodě, ale ubránit oslabení se mu příliš nedaří.

Komu se daří?

Nejproduktivnějším hráčem sešívaných je bývalý útočník litoměřického Stadionu Miloslav Čermák (16+19), který je zároveň nejlepším střelcem středočeského celku. Zahanbit se nenechávají ani forvardi Jaroslav Markovič (11+19), Nathan Robinson (8+22) či obránce Žiga Pavlin (4+18). Bek Angel Krstev, který do Slavie přestoupil na začátku prosince právě z Litoměřic, si v šesti zápasech za Slavii zatím připsal pouze jednu asistenci. Svatyni sešívaných střeží Alexandr Hylák, kterému pravidelně kryje záda Tomáš Král.

Slavie bez tří hráčů

S týmem do Litoměřic z důvodu zranění nepřijedou hned tři hráči. Čtvrtý nejproduktivnější útočník týmu Tomáš Micka a obránce Pavel Kolařík budou Slavii chybět až do konce ledna, zatímco návrat beka Milana Hrušky je naplánován na 4. ledna.

Vzájemné zápasy v sezóně 2015/16

10. kolo: Litoměřice - Slavia 2:6
Branky a nahrávky:
2. Švagrovský (Bílek, Doležal), 42. Nedvídek (Antončík) – 15. Kašpařík (Punčochář), 18. Knot (Doležal J.), 20. Hruška (Čermák), 31. Robinson (Markovič, Knot), 49. Doležal T. (Čermák, Kašpařík), 52. Hruška (Čermák, Doležal T.)

23. kolo: Slavia - Litoměřice 6:2
Branky a nahrávky:
13. Bahenský (Mikulík), 15. Robinson (Pavlin, Hraško), 18. Markovič (Čermák, Robinson), 31. Šafránek (TS), 58. Hraško (Hruška, Markovič), 60. Kubica (Čermák, Knot) – 4. Nedvídek (Ondráček), 44. Berger (Procházka Mi.)

Poslední kolo

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 5:2
Sestava Litoměřic:
Pavelka (Veselý) – Šulc, Toman, Pavlas, Bílek, Havránek, Plášil, Málek, Piegl – Kalla, Doležal, Rousek, Ondráček, Filip, Nedvídek, Valášek, Miškář, Berger, Krátoška, Racek, Orság.

HC Slavia Praha - AZ Havířov 1:4
Sestava Slavie:
Hylák (Král) – Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin, Knot, Růžička, Drahorád – Jiránek, Mikulík, D. Hruška (C) – Robinson, Vas, Markovič – Bahenský, Šafránek, Čermák – Nestrašil, Kašpařík, Tejral.