6. 11. 2015 | Vojtěch Martinek

Reprezentační pauza se chýlí ke konci, Stadion v pondělí hostí první Kladno

Trenéra Miloše Říhu čeká v jeho prvním zápase na lavičce Stadionu pořádná výzva. Do Litoměřic totiž přijedou kladenští Rytíři, kteří se momentálně nachází na samotné špici WSM Ligy. Kališníci ale v prvním letošním střetu na ledě Kladna domácí celek pořádně potrápili a domu si na sever Čech odvezli bod. Odnesou si Litoměřice bodový zisk i z odvety v Kalich Areně? Utkání začíná v pondělí v 18:00.

HC Stadion Litoměřice - Rytíři Kladno

• Kladno - Most 5:3
  • Jihlava - Kladno 4:2
  • Kladno - Havířov 5:2

Kladno si před začátkem letošní sezóny dalo za cíl návrat mezi čtrnáctku nejlepších týmu České republiky a zatím dělá vše pro to, aby se mu to podařilo. Kladenští se v tabulce nacházejí na prvním místě s dvoubodovým náskokem na druhou Slavii. Rytíři nebodovali pouze ve třech z devatenácti zápasů, a to proti Jihlavě a dvakrát proti černému koni WSM Ligy z Kadaně. Pondělní soupeř Litoměřic disponuje druhým nejlepším útokem v lize - více gólu nastřílelo pouze osmé Ústí nad Labem.

Litoměřice v letošní sezóně narazily na Kladno v sedmém kole. Na ledě favorita kališníci dvakrát vedli, nakonec ale odjeli domů s jedním bodem po prohře 4:3 po nájezdech.

Komu se daří?

Kanadskému bodování WSM Ligy kraluje kladenský útočník David Stach (na fotce). Třiadvacetiletý odchovanec Rytířů nasbíral v devatenácti zápasech celkem devět gólů a pozoruhodných jednadvacet asistencí. Druhý v pořadí je kanonýr Vítězslav Bílek (14+10). Litoměřická obrana nesmí podcenit ani útočníky Jana Rudovského (8+10) a Václava Skuhravého (4+11). Nejproduktivnějším bekem středočechů je Kanaďan Brendon Nash (2+11), který je zároveň nejtrestanějším hráčem Kladna. V dresu Rytířů se představí také nové posily František Ptáček (0+1) a Václav Pletka (0+0). Ke čtrnácti zápasům nastoupil Lukáš Mensator (92,40% úsp.), pozici dvojky zastává Lukáš Cikánek (91,31% úsp.).

Poslední zápasy obou celků

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice 5:7 (3:0, 1:5, 1:2)
Branky a nahrávky:
1. Dostálek, 8. Vágner (Hrazdíra), 12. Dostálek (Pšurný, Vágner), 31. Šťastný (Pšurný, Chmelíř), 41. Stoklasa (Grof) – 21. Procházka (Málek), 32. Beránek (Válek), 33. Krstev, 35. Rousek (Procházka, Kalla), 38. Rousek (Pavlas, Krstev), 54. Nedvídek (Mikliš, Vašíček), 60. Ondráček (Troliga, Vašíček)

Sestava Litoměřic: Pavelka (od 12. Michaljov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Piegl, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Procházka Martin, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Ondráček, Berger, Troliga – Racek, Valášek, Procházka Michal

Rytíři Kladno - AZ Havířov 5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
21. Stach (Nash, Rudovský), 22. Bílek (Nash, Stach), 24. Bílek (Stach), 39. Machač (Dvořáček, Lukáč), 60. Kindl (Stach, Rudovský) – 54. Korím, 60. Krisl (Pechanec, Kalus)

Sestava Kladna: Mensator (Cikánek) – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček, Gutwald – Rudovský, Skuhravý, Pletka – Kindl, Stach, Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Dvořáček.