13. 10. 2015 | Jan Prošek

Litoměřice čeká těžký zápas, míří do Jihlavy

Litoměřice - Hokejisté Stadionu v minulém zápase dokázali porazit Most 3:2. Nyní je čeká další venkovní zápas. Vydají se do Jihlavy, kde se postaví domácí Dukle. Ta v posledním zápase porazila Havířov, takže Severočechy nečeká nic snadného. Utkání, které startuje ve středu v 17:30, můžete sledovat na onlajnech či na Youtubovém kanále jihlavského Promoteamu.

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava

Martin Michajlov – 00,00
využití přesilovek

Aktuální forma soupeře

Jihlava odehrála v říjnu čtyři zápasy. Na úvod měsíce hostila v domácím prostředí Třebíč. Do hlediště si našlo cestu přes dva a půl tisíce diváků, kteří viděli výhru Jihlavy po urputném boji 2:1. Následoval venkovní zápas v dalekém Mostě. Na severu Čech se děly hodně zajímavé věci. Takový zápas plný extrémů. Nejprve platí po první třetině bezbrankový stav, po čtyřiceti minutých vedl Most 1:0. Třetí třetina pro změnu přinesla devět branek, hosté ji vyhráli 5:4, a tak šel zápas za stavu 5:5 do prodloužení. V něm se nerozhodlo, načež následovaly nájezdy. V nich vyhrála Dukla. V dalším venkovním zápase Cestovala Jihlava do Českých Budějovic. Motor využil domácího prostředí a vyhrál 4:1. V zatím posledním zápase porazil bývalý armádní celek AZ Havířov poměrem 2:0.

Komu se daří

Jihlavskou defenzivu řídí trojice hráčů s devíti kanadskými body. Josef Skořepa, Tomáš Harkabus a Martin Kohout. O jediný kanadský bod méně má další skvělý hráč, Filip Seman. V kádru Dukly je také hokejista mající mimo jiné mnoho zkušeností s českou nejvyšší soutěží – Michal Důras.

Poslední zápasy

HC Most – HC Stadion Litoměřice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Málek, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Piegl – Kalla, Mar. Procházka, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Doležal – Kopta, Troliga, Berger – Valášek, Beránek, Mi. Procházka

HC Dukla Jihlava – AZ Havířov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)