2. 10. 2015 | Vojtěch Martinek

Stadion doma vyzve pražskou Slavii

Kališníky čeká v sobotu večer pořádná výzva! Do Litoměřic po pěti letech zavítá HC Slavia Praha, která se momentálně nachází na špici WSM Ligy. Sešívaní mají dvoubodový náskok na druhý Motor a už pět zápasů v řadě neprohráli. Stadion ale v pondělí na domácí půdě přetrhl vítěznou sňůru Benátek nad Jizerou a zítra se pokusí zastavit i šťastnou sérii pražanů. Podaří se mu to? Utkání začíná v 17:00.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha

• Slavia - Most 6:1
  • Jihlava - Slavia 2:4
  • Slavia - Havířov 5:1

Po tragickém pádu z nejvyšší soutěže v minulé sezóně má nyní Slavia našlápnuto zpět mezi elitní čtrnáctku týmů české Extraligy. V úvodním kole padla Slavia po nájezdech na Kladně, o tři dny později v domácí premiéře zdolala Benátky nad Jizerou 2:0. Následovala výhra v Prostějově a poté zatím poslední neúspěch sešívaných v letošní sezóně – prohra 4:1 v Českých Budějovicích. Pátým kolem však Slavia zahájila vítěznou sérii, na jejíž konec se stále čeká. Doma porazila Kadaň 3:2 po samostatných nájezdech a v dalším kole si zastřílela na Vysočině 7:1. Pražané nezaváhali ani v zápasech s Mostem a Jihlavou a v posledním kole potvrdila roli favorita v duelu s předposledním Havířovem vítězstvím 5:1.

V čele Slavie Markovič a Robinson

Nejproduktivnějším hráčem ve službách Slavie je Slovák Jaroslav Markovič (6+6), který do Prahy našel cestu ze západoslovenského Martinu. Ve Vršovicích se daří i Nathanu Robinsonovi (1+9). Třiatřicetiletý Američan je momentálně s devíti asistencemi druhým nejlepším nahrávačem WSM Ligy, hned po litoměřickém Angelu Krstevovi. Mezi další opory Slavie patří ostrostřelec Miloslav Čermák (7+2) a bek Milan Hruška (2+5). Svatyni sešívaných střežil ve všech devíti zápasech Alexandr Hylák (94,5% úsp).

Poslední sestavy obou týmů

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Piegl, Krstev, Plášil, Bílek, Mikliš, Jank, Málek – Procházka Martin, Berger, Rousek, Valášek, Švagrovský, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Beránek, Racek, Procházka Michal.

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Hruška, Pavlin, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, Růžička – Markovič, Šafránek, Robinson – Bahenský, Jiránek, Micka – T. Doležal, Kašpařík, Čermák – J. Doležal, Andres, Nestrašil