18. 9. 2015 | Jan Prošek

Souboj sousedů v tabulce. Litoměřice jedou do Šumperka

V rámci pátého kola WSM Ligy proti sobě nastoupí Šumperk a Litoměřice. Vzhledem k tomu, že tyto týmy sousedí v tabulce, tak se hraje o velmi důležité body. Co se statistik týká, v některých vedou domácí, v jiných hosté. Utkání, které pravděpodobně nabídne velmi zajímavý hokej, můžete sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajnech.

Salith Šumperk - HC Stadion Litoměřice

20,00­ %
využití přesilovek

Zápasy Šumperka

Úvodní tři zápasy Šumperk prohrál. V prvním domácím zápase v sezóně podlehl Horácké Slávii Třebíč 2:3 po samostatných nájezdech. Ve druhém kole se klub vydal daleko na sever, kde se utkal s Mostem. Domácímu týmu se zápas podařil na výbornou. Šumperk podlehl 2:8. V rámci třetího kola se v Šumperku představila Jihlava. Diváci přítomni na utkání viděli napínavý hokej, který přinesl celkem 9 branek. Utkání se dostalo až do samostatných nájezdů, v nichž vyhrála Dukla. V zatím posledním zápase se Šumperk střetl s klubem AZ Havířov. Salith Šumperk vyhrál s přehledem 5:1.

Na koho si dát pozor

Útočníci Šumperku sice neatakují přední příčky v individuálních statistikách, ale i tak se v týmu nachází několik hokejistů, kteří dlouhodobě prokazují vysoké kvality. Tomáš Fořt je nejproduktivnějším hráčem, vstřelil tři branky a na dvě přihrál. Jiří Půhoný, Jan Milfait a David Vrdlovec. Ti všichni mají o jeden bod méně, tedy čtyři. V brance se střídají tři brankáři, nejlepší statistiky má Filip Šindelář.Velký pozor si musí dát Stadion na přesilové hry soupeře, neboť v nich je Šumperk produktivní, využil každou pátou.