13. 9. 2015 | Vojtěch Martinek

Stadion se postaví rozjetému Motoru

Kališníci se vrací domů, kde se budou snažit vybojovat první body letošní sezóny. V hledáčku mají nyní hokejisté Litoměřic celek z Českých Budějovic, který prožívá skvělý vstup do soutěže. Překážkou před dalším bodovým ziskem Jihočechů bude právě Stadion, který je připraven o body bojovat do posledních sil. Střet dvou celků je na programu v pondělí, 14.9. od 18:00.

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice

úspěšnost brankářů
David Gába - 92,98%
využití přesilovek

Motor: rozjetá mašina z jihu Čech

Poslední zápasy Motoru

• Havířov - Motor 2:5
  • Motor - Prostějov 7:2.

České Budějovice zatím potvrzují roli favorita na postup do Extraligy, kterou Jihočechům před startem soutěže přisuzoval nejeden hokejový fanoušek. Hned v prvním kole si Motor odvezl tři body z Havířova, kde domácím naložil pět branek. První třetina skončila nerozhodně 2:2, ovšem hned v té další vstřelily Budějovice dvě branky a jejich výhru pojistil ve třetí části svým přesným zásahem Martin Heřman. Hráči Motoru si nemohli po vítězství ani pořádně odpočinout, jelikož je hned den poté čekal další zápas. 5227 fanoušků v budějovické Budvar Aréně však pomohlo domácím hokejistům setřást veškerou únavu a Motor nakonec prostějovské Jestřáby rozstřílel 7:2.

Komu se daří?

Zatím nejproduktivnějšími hráči Motoru jsou Martin Heřman (2+3) a Josef Straka (0+5). Na paty jim šlape obránce Roman Vráblík (2+2). Budějovickou svatyni zatím ochraňoval pouze David Gába, který v obou utkáních lovil ze sítě pouze dva puky.

Změny v kádru Motoru

příchody: Lukáš Zíb (Vítkovice), Petr Kolmann (Benátky n/J), Vladimír Škoda (Almaty, KAZ), Lukáš Žálčík (Šumperk), Josef Mikyska (Benátky n/J), Jakub Babka (Slavia)

odchody: Petr Punčochář (Slavia), Lukáš Chmelíř (Přerov), Martin Semrád (Tábor), Daniel Boháč (Clermont, FRA3), Marek Vaniš (Tábor), Emil Švec, Jiří Bárta (Havířov), Jan Trummer

Poslední zápasy obou celků

AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Sestava Litoměřic: Král (27. Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Doležal – Berger, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.

ČEZ Motor České Budějovice - LHK Jestřábi Prostějov 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Sestava Motoru: Gába (Bláha) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Žálčík, Rob, Škoda – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš