11. 9. 2015 | Jan Prošek

Ve druhém kole zavítá Stadion do Havířova

Litoměřice - V rámci druhého kola WSM Ligy budou hrát Litoměřice zápas na stadionu soupeře. Kališníci cestují do Havířova, kde se v sobotu od 17 hodin postaví tamnímu AZ. Utkání budete moci sledovat v textové on-line reportáži na onlajnech.

AZ Havířov - HC Stadion Litoměřice

Tomáš Král – 91,43%
využití přesilovek

První zápas Havířova

Havířov vstoupil do WSM Ligy domácím zápasem. V dobře známém prostředí hostil celek Českých Budějovic. Jihočeši před sezónou vyhlásili útok na postup do nejvyšší soutěže, za kterým chtějí jít. Úvodní zápas naznačil, že Motor bude silný. Havířov na svého soka nestačil, Budějovicím podlehl 2:5. Vzhledem k tomu, že se první zápas v nové sezóně nepovedl ani Litoměřicím, bude tento duel pro oba týmy důležitý.

Komu se v týmu AZ daří?

WSM Liga má za sebou pouze první kolo, i tak lze najít hráče, kterým se daří. V týmu Havířova je hned několik kvalitních hokejistů. Karol Korím, Michal Sztefek, Aleš Staněk či Pavel Sedláček. Neoddiskutovatelné kvality dlouhá léta v druhé nejvyšší soutěži prokazuje rovněž Roman Maliník.

Změny v kádru Havířova

příchody: Miroslav Svoboda (Třinec), Michal Stuchlík (Zlín), Karol Korím (Zlín), Marek Bail (Vítkovice), Aleš Staněk (Šumperk), Jiří Bárta (Č. Budějovice), Marek Kalus (Krakov), Pavel Sedláček (Zlín), Petr Kanko (Žilina), Roman Maliník (Havl. Brod)

odchody: Lukáš Daneček (Frýdek-Místek), Tomáš Jiránek (Slavia), Marek Loskot (Banská Bystrica), Jakub Šlahař (Prostějov), Tomáš Fořt (Šumperk), Vojtěch Tomi (Vítkovice), Martin Jakúbek (Trenčín), David Klimša (Frýdek-Místek), Aron Chmielewski (Třinec), Radim Haas (Osvětim), Michael Foltýn (Třinec), Jurij Repe (Kladno), Peter Bezuška

Poslední zápasy obou celků

HC Stadion Litoměřice - HC Dukla Jihlava 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Sestava Stadionu: Král (Pavelka) – Krstev, Piegl, Šulc, Bílek, Čáp, Plášil, Mikliš – Rousek, Kalla, Doležal – Ondráček, Švagrovský, Kopta – Procházka Mar., Nedvídek, Berger – Procházka Mich., Vantuch, Valášek.

AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Sestava Havířova: Svoboda (Matoušek) – Lenďák, Korím, Krisl, Bahounek, Graca, Ostrčil, Chroboček – Staněk, Maliník, Kalus – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Maruna, Rimmel, Kanko – Barta, Sedláček, Matějek – Bednář