17. 8. 2015 | Jan Prošek

Po pěti letech zase spolu. Stadion se utká se Slavií

Další přípravný zápas odehrají hokejisté Litoměřic ve venkovním prostředí. Cestují do Prahy, kde se utkají se Slavií. Bývalý extraligový tým neprožívá dvakrát povedenou přípravu, čehož by mohl Stadion využít a při nejmenším potrápit Slávii. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 18. srpna v 18 hodin.

Pohled do historie

V srpnu 2010 se v Litoměřicích slavnostně otevírala Kalich Arena. U této příležitosti se na severu Čech představil toho času extraligový celek. HC Slavia Praha se stala prvním soupeřem v přípravě na sezónu 2010-2011. Litoměřice nastoupily ve velmi silné sestavě. Volke - Macek, Kolbaba, Kříž O., Kaltenböck, Evan, Martinka, Holomek, Hillmich - Novák, Slížek, Horčička, Tvrzník, Šinágl, Machulda, Hašek, Hlusička, Přeučil P., Procházka, Kauschitz, Rindoš. I soupiska Slavie slibovala velký spektákl. Kopřiva - Žižka, Kadlec, Kuboš, Roth, Vašíček, Špelda, Krejčí, Kolařík - Branda, Svoboda, Micka, Tomica, Vondrka, Štefanka, Růžička, Krenželok, Holec, Doležal, Sklenář, Endál. V první polovině bylo utkání vyrovnané herně, výsledkově ne. Po šedesáti minutách platil stav 0:5, porážku domácích sledovala velmi vysoká návštěva. Stadion se snažil, ale proti mužstvu z nejvyšší soutěže mnoho šancí neměl.

Aktuální forma soupeře

V sezóně uplynulé se Slavii vůbec nedařilo. Špatný ročník vygradoval v baráži, kterou tým z hlavního města absolutně nezvládl. Od roku 1994 do jara 2015 byli Pražané stabilním účastníkem nejvyšší soutěže. Po sestupu opustilo kádr hned 15 hráčů, namátkou Tomáš Divíšek, Tomáš Vlasák, Dominik Furch či Jakub Sklenář. Tým posílilo devět hokejistů, včetně Alexandra Hyláka, Tomáše Micky nebo Petra Punčocháře. Slavia má za sebou čtyři odehrané zápasy. Nejprve se představila v Jihlavě. Na Horáckém zimním stadionu vyhrál domácí tým 4:3 po samostatných nájezdech. Ve druhém utkání se Pražané představili doma, poradili si s Karlovými Vary 5:2. Další domácí vystoupení se už nepovedlo, Benátky nad Jizerou si z hlavního města odvezly výhru 3:1. Zatím posledním zápasem byla odveta s Karlovými Vary. Hokejisté z lázeňského města vyhráli 5:3. Sečteno podtrženo, ze čtyř mačů vyhrála Slavia jen jediný. Kdo se bude radovat po utkání s Litoměřicemi?

Poslední zápasy

Ústí nad Labem – Litoměřice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Litoměřice: Pavelka (od 30. Michajlov) – Šulc, D. Bílek, Piegl, Mikliš, Plášil, Málek, připraven Chmel – Kopta II., Berger, T. Rousek - Valášek, Švagrovský, Z. Doležal - Racek, Zajan, Brandejský - Krátoška, Sýkora, Procházka – připraven Půlpán.
Karlovy Vary – Slavia Praha 5:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Slavia: Hylák – Kolařík, Punčochář, Hraško, Adam, Špaček, M. Hruška, Šimon, Drahorád – Micka, Kašpařík, Jiránek — Čermák, Vas, Markovič – J. Doležal, Andres, Robinson – T. Doležal, Tomek, Jedlička.