9. 8. 2015 | Vojtěch Martinek

Po dvou letech proti Hradci Králové

Série přípravných zápasů pokračuje druhým, na dlouhou dobu posledním domácím utkáním. V něm se Stadion představí proti partnerskému klubu z Hradce Králové, jehož seniorský tým se v Litoměřicích naposledy ukázal ještě v dobách Královských lvů před více než dvěma lety. Poslední vzájemné střetnutí skončilo 2:4 ve prospěch Hradce. Z celkem deseti vzájemných zápasů od roku 2010 skončilo šest z nich vítězstvím Východočechů. Dokáže si Stadion vyšlápnout na tým extraligové kvality? Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Hradec Králové: příchody a odchody

Mountfield HK v minulé sezóně nahlédl do play-off Tipsport Extraligy, kde ho v prvním kole rychle z mapy smetla pražská Sparta. Lépe se Hradci bojovalo v play-off proti Zlínu v sezóně 2013/14, avšak i tenkrát klub z východu Čech skončil ve čtvrtfinále. Svěřenci Petera Draisaitla letos chtějí konečně okusit pocit semifinále a v tom by jim měli pomoci nové posily, které se povedlo klubu ulovit toto léto. Nejzvučnější posilou je bývalý kapitán HC Slavie Praha Jaroslav Bednář, kterému se povedlo v minulém ročníku získat 44 bodů ve 47 zápasech. Spolu s ním přišel do Hradce brankář Adam Svoboda. Týmu se také povedlo podepsat smlouvy s dvěma mezinárodními posilami, kanadsko-italským Brianem Ihnacakem a Kanaďanem Adamem Courchainem. Ihnacak v uplynulé sezóně vyhrál kanadské bodování norské nejvyšší soutěže, když nasbíral 77 bodů a průměr 1,75 bodu na zápas. Courchaine, vítěz kanadského bodování německé nejvyšší soutěže v sezóně 2013/14, se rozhodl do Mountfieldu zamířit po osmi letech strávených u našich západních sousedů. Minulý květen se týmu upsal i litoměřickému publiku dobře známý Tomáš Král. Angažmá v Hradci naopak ukončil slovenský obránce Peter Mikuš, brankář Pavel Kantor a útočník Dávid Skokan. Nejvíce však Mountfield ovlivní odchod Tomáše Mertla, který s 50 body zabral třetí příčku v tabulce kanadského bodování v uplynulé extraligové sezóně. Od příští sezóny bude devětadvacetiletý útočník oblékat dres chorvatského Medvesčaku Záhřeb.