1. 2. 2015 | Alexandr Stys

Litoměřice hostí Havířov a potřebují body

Poslední zápas základní části odehrají hokejisté Stadionu Litoměřice v pondělním 51. kole proti soupeři z Havířova. A pro domácí to bude veledůležitý duel, který urči postavení týmu v tabulce před blížícími vyřazovacími zápasy. Stadion na šestém místě má na Havířov pouze jednobodový náskok a chce-li umístění udržet, musí nutně bodovat za tři body. Kromě AZetu dýchá na záda Kališníkům i Kadaň, která rovněž ztrácí bod. Pokud se chtějí Litoměřice vyhnout předkolu playoff, musí si své konkurenty udržet za sebou. Zápas mezi Stadionem a Havířovem startuje v pondělí 2. února od 18:00.

• Havířov - Prostějov 2:1

Havířov stejně jako Litoměřice nemá v posledních zápasech formu. Z posledních pěti utkání AZet získal pouze 4body za prohru v prodloužení s Motorem a výhru nad prostějovskými Jestřáby. Od Pirátů z Chomutova navíc svěřenci trenéra Danečka přivezli devítigólový příděl. V posledních dvou kolech čeká na Havířov duel s Litoměřicemi a jihlavskou Duklou. Přímou cestu do playoff tak mají Slezané velmi těžkou a nejspíš budou muset sehrát předkolo. Proti Litoměřicím by se měla představit nová posila Havířova, 25letý útočník Vítkovic Petr Strapáč, který se vrací po zranění na ledovou plochu a měl by AZetu vypomoct střídavými starty.

Litoměřice vedou na vzájemné zápasy

Havířov - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Utkání v Havířově začalo lépe pro domácí tým, který poslal už v páté minutě do vedení Šlahář. Poté se hrálo dlouho bez branek a až začátkem třetí třetiny se Litoměřicím podařilo v utkání vyrovnat. Ve vlastním oslabení se trefil Málek. V závěru utkání však AZet udeřil v přesilové hře a Litoměřice odjely bez bodů.

Litoměřice – Havířov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Zápas v Kalich Areně skončil nejtěsnějším možným rozdílem. První dvě třetiny nenabídly ani jednu branku a prvního gólu se diváci v Litoměřicích dočkali až úvodem poslední třetiny, kdy se prosadil svým dvacátým gólem v sezóně Vítězslav Bílek. Hosté ke konci zápasu udělali domácím pořádný závar před brankou, ale Stadion dokázal těsné vedení ubránit a připsal si tři body za výhru.

Havířov – Litoměřice (0:0, 0:1, 0:1)

Ani ve třetím zápase nepadlo příliš gólů. První branka padla až v polovině zápasu, kdy se ve vlastním oslabení prosadil Jaroslav Kalla po přihrávce Vítězslava Bílka. Domácí poté dlouho ostřelovali litoměřickou branku, ale Krále překonat nedokázali. V závěru zápasu přidal druhý gól Vítězslav Bílek.

50. kolo z pohledu obou celků

• Havířov - Prostějov 2:1(0:0, 2:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Maruna, Klimša), 32. Šlahař (Maruna, Bezuška) – 39. Duba (Moučka).
    Sestava Havířova: Matoušek – Krisl, Bezuška, Repe, Horák, Foltýn, Ostrčil, Bahounek – Fořt, Loskot, Tomi – Klimša, Šlahař, Maruna – Sztefek, Pechanec, Chmielewski – Haas.
  • Ústí - Litoměřice 4:3(1:0, 2:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 3. Roubík (Kolafa), 32. Roubík (Smetana), 38. Vaněk (Grin), 59. Tůma (Vágner, Kolafa) – 29. V. Bílek (Šulc, Kalla), 33. Kalla, 47. Z. Doležal (Černoch, Kolář).
    Sestava Litoměřic: Král – Šulc, Šafář, Míka, Mikliš, Špelda, Kolář, D.Bílek – V.Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, T.Doležal – Ondráček, Černoch, Z.Doležal – Brandejský, Antončík, Racek.